پلیس فارس

آخرین اخبار پلیس استان فارس

چهارشنبه آخر سال ، چهارشنبه بي خطر همراه با پليس

به گزارش کانون خبر ایران معاون هماهنگ كننده فرماندهي انتظامي استان با اشاره به پيش رو بودن چهارشنبه آخر سال ، گفت: پليس با شادي مردم و جوانان مخالف نيست و با كمك مردم نسبت به برقراري نظم و امنيت در چهارشنبه آخر سال كه چهارشنبه بي خطر همراه با پليس است اقدام خواهيم كرد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "ناصر كشاورز" در برنامه زنده تلويزيوني "نگاه روز" افزود: با توجه به نزديك شدن به پايان سال مردم طبق سنت قديمي آماده اجراي سنت چهارشنبه آخر سال گه گاهي با خطراتي همراه است مي باشند كه نيروي انتظامي براي جلوگيري از اين گونه هرج و مرج ها تما م تلاش خود را به صورت شبانه روزي به كار گرفته است.

معاون هماهنگ كننده انتظامي استان در خصوص تمهيدات پليس براي چهارشنبه آخر سال، گفت: پليس به همراه سايردستگاه هاي اجرايي و خانواد ه ها، تمام تلاش خود را به كار گرفته تا افرادي كه چند سالي است اين سنت را پر خطر مي سازند دستگير كنند .

وي افزود: با توجه به مسئوليت و وظايف نيروي انتظامي، پليس با هنجار شكنان و كساني كه با ترقه و نارنك دست ساز، آرامش مردم را سلب كنند به شدت برخورد مي كند كه يكي از حداقل برخوردها بازداشت ماندن فرد تا پايان تعطيلات نوروز مي باشد.

سرهنگ كشاورز با بيان اينكه پليس مخالف شادي مردم نيست، از والدين خواست مراقب حركات فرزندانشان باشند و جوانان از حركاتي مانند روشن كردن آتش هاي حجيم در معابر ، پرتاب ترقه به سوي مردم يا خودرو، برپايي آتش در كنار ستون هاي برق و ايستگاه هاي تقويت فشار گاز به شدت جلوگيري كنند.

معاون هماهنگ كننده انتظامي استان با اشاره به كشف يك ميليون و ۳۳۵ هزار و ۴۱۰ عدد مواد محترقه كم خطر و غير استاندارد در استان، افزود: در يك ماه گذشته نيز تعداد ۱۲ هزار و ۶۷۸ عدد ترقه پرخطر، ۴۱ كيلو گرم مواد محترقه جهت ساخت بمب هاي پرخطر كشف و تعداد ۳۲ نفر در اين رابطه دستگير شده اند .

كشاورز در پايان ضمن تقدير و تشكر از مردم شهيد پرور و ولايت مدار استان فارس در راستاي تعامل و هماهنگي با مجموعه نيروي انتظامي، از راه انداري سامانه پيامكي ۱۱۰ خبر داد و بيان كرد: شهروندان مي توانند مطالب و گزارشات خود را در خصوص كساني كه مواد محترقه بين جوانان توزيع مي كنند به اين سامانه ارسال كنند.

اجراي طرح پاكسازي نقاط آلوده در ممسني

فرمانده انتظامي شهرستان ممسني از اجراي طرح پاکسازي مناطق آلوده و کشف مواد مخدر در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "محمد عبادي نژاد" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در راستاي افزايش احساس امنيت عمومي و رفاه حال شهروندان، طرح ارتقاء امنيت اجتماعي با محوريت پاکسازي نقاط آلوده با بهره گيري حداکثري از توان انتظامي و عملياتي شهرستان، با قدرت و جديت اجرا شد.

وي ادامه داد: در اين راستا ماموران موفق شدند ۲۶  خرده فروش مواد افيوني را دستگير كه نتيجه آن كشف مقاديري مواد مخدر صنعتي و سنتي از قبيل: ۲۰۶ گرم تریاک ، ۱۳۱ گرم هرویین، ۳۴ گرم سوخته تریاک ، ۲کیلو و ۴۰۰ گرم حشیش، ۲۱سانت  شيشه و ۲۵۰ عدد قرص روان گردان كشف شد.

 سرهنگ عبادي نژاد با اشاره به عزم جدي پليس در برخورد با سوداگران مرگ و سارقين بيان کرد: برخورد قانوني با برهم زنندگان امنيت و آسايش مردم از وظايف ذاتي پليس خدمتگزار و از حقوق شهروندي است که به جد پيگيري مي شود.

 

کشف بيش از ۳۰۰ هزار عدد مواد محترقه در شيراز

رئيس پليس آگاهي استان از کشف تعداد ۳۰۱ هزار و ۱۰۰ عدد انواع مواد محترقه در شيرازخبر داد.

سرهنگ"سيروس حيدري" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در راستاي پيشگيري از حوادث تلخ و ناگوار چهارشنبه آخر سال و برخورد با تهیه كنندگان و فروشندگان مواد محترقه، اجرای طرح هاي مقابله اي در دستور کار پليس آگاهي قرار گرفت .

وي افزود: با اجراي اين طرح ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز  پليس آگاهي ضمن تذكر به كسبه در خصوص عدم فروش مواد محترقه، در بازرسي از پاركينگ يك باب منزل ۳۰۱ هزار و ۱۰۰ عدد انواع مواد محترقه به ارزش تقريبي ۳۵۰ ميليون ريال كشف كردند.

رئيس پليس آگاهي استان با بیان اینکه توزیع کنندگان مواد محترقه مروج بی نظمی و بی انضباطی در جامعه هستند، گفت: این افراد بدانند حتما توسط نیروی انتظامی دستگیر و به مقام قضائی تحویل داده خواهند شد.

حيدري در پایان از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه خرید و فروش انواع مواد محترقه مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش كنند.

فوت يك نفر بر اثر غرق شدگي در شهرستان مرودشت

يك نفر بر اثر غرق شدگي در سد درود زن در شهرستان مرودشت جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، فردي به هويت "ع- ب" كه درحال ماهيگيري در سد درودزن بوده جهت آزاد نمودن قلاب ماهيگيري به داخل سد سقوط و غرق مي شود.

شايان ذكر است تلاش جهت پيدايش كشف جسد كماكان توسط غواصان ادامه دارد.

توقيف بيش از يك ميليارد کالای قاچاق در كوار

 

فرمانده انتظامي شهرستان كوار از توقيف ده دستگاه خودرو و کشف محموله کالای قاچاق به ارزش يك ميليارد و ۳۶۰ ميليون ريال دراين شهرستان خبر داد.

سرهنگ  "علي همت پور" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي شهرستان كوار هنگام كنترل خودروهاي عبوري به  تعداد ۱۰ دستگاه خودرو مشكوك و خودروها را جهت بررسي بيشتر متوقف كردند.

وي ادامه داد: ماموران در بازرسي از اين خودروها ۲۲ هزار و ۲۰۰ کیلو گرم برنج قاچاق ،  6657 قوطی انواع نوشیدنی ، ۲۶۱ کیلوگرم چای، ۵۲۸ کیلوگرم بادام ، ۹۰۰ عدد پودر نوشیدنی و تعداد ۲۸ حلقه لاستیک خودرو با مارک خارجی  كشف کردند.

همت پور با بيان اينكه در اين خصوص ۱۰ نفرمتهم دستگير و به مرجع قضائي تحويل داده شدند، افزود: ارزش ریالی این محموله يك ميليارد و ۳۶۰ ميليون ريال برآورد شده است.

ديدار جانشين انتظامي استان فارس با مردم در دفتر ۱۹۷

 

جانشين انتظامي استان با حضور در دفتر نظارت همگاني (۱۹۷)، با تعدادي از شهروندان ديدار و به مشكلات انتظامي آنان رسيدگي كرد.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، صبح امروز سرهنگ "علي ذوالقدري" به همراه تني چند از معاونان و رؤساي پليس هاي تخصصي با حضور در دفتر نظارت همگاني (۱۹۷) بازرسي استان، با تعدادي از شهروندان به صورت مستقيم ديدار و به مشكلات انتظامي آنان رسيدگي كرد.

كشف ۱۰ كيلوگرم ترياك در قير و كارزين

فرمانده انتظامي شهرستان "قيرو کارزين" از کشف ۱۰کيلوگرم ترياک و توقيف يک دستگاه خودرو خبر داد.

سرهنگ "محمد علي فرهادي" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت:ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري در يكي از محورهاي مواصلاتي،به يک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مظنون و دستور ايست دادند.

وي افزود: راننده خودرو بدون توجه به حضور مأموران اقدام به فرار كرد كه پس از طي مسافتي تعقيب و گريز در نهايت خودرو متوقف و در بازرسي از آن ۱۰ كيلوگرم ترياك كشف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان قيروكارزين گفت: راننده خودرو با استفاده از تاريكي شب متواري شد و تحقيقات پليس براي شناسايي و دستگيري وي ادامه دارد.

 

 

 

 

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي فارس

                                                                                                                                                                                                                                                                          سرهنگ                               كاووس محمدي

 

انتشار خبرها در جوامع مجازیOne thought on “آخرین اخبار پلیس استان فارس

  1. علی پورغلام شرفویی

    بسم الله الرحمن الرحیم

    هفته نیروی انتظامی هفته شجاعت و دلاوری و از خود گذشتگی را خدمت فرماندهی محترم و پرسنل خدوم نیروی انتظامی استان فارس تبریک و تهنیت عرض مینمایم.

    از طرف: علی پورغلام

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *