کدام استان‌ها بیشتر به روحانی و کدام استانها بیشتر به رئیسی رأی داده‌اند؟

کدام استان‌ها بیشتر به روحانی و کدام استانها بیشتر به رئیسی رأی داده‌اند + جدول کامل آمار

 

با گذشت سه روز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اما هنوز آماری از شوی متولیان برگزاری انتخابات اعلام می شود که برای مردم کشور مهم و قابل توجه است .

به گزارش کانون خبر ایران ، انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای سراسر کشور و انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی سه انتخاباتی بود که جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار شد و با مشارکت بی نظیر بیش از ۴۱ میلیون نفری مردم در داخل و خارج از کشور به سرانجامی شیرین ختم شد .

اما مهمترین خبری که امروز دوشنبه در سومین روز پس از برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت می توان به آن اشاره کرد، ارائه لیست تفکیکی آراء ۴ نامزد انتخابات ریاست جمهوری در استان های مختلف کشور است.

از نکات قابل توجه و مهم در لیست تفکیکی منتشر شده این است که در بررسی رقابت حجج اسلام روحانی و رئیسی، مردم ۷ استان خراسان شمالی، مرکزی، همدان، خراسان رضوی، سمنان، قم و زنجان رای بیشتری به «سید ابراهیم رئیسی» داده اند و «حسن روحانی» در سایر استان های کشور گوی رقابت را از اصلی ترین رقیب خود در انتخابات ربوده است. ضمن اینکه میرسلیم و هاشمی طباء نیز در هیچکدام از استان ها حائز بیشترین آراء نشده اند.

 

انتهای پیام

** حمیدرضا حدائق

 

.

انتشار خبرها در جوامع مجازیOne thought on “کدام استان‌ها بیشتر به روحانی و کدام استانها بیشتر به رئیسی رأی داده‌اند + جدول کامل آمار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *