از شیراز به  ۲۹۹ نقطه جهان پرواز کنید  / عزم ترکیش ایرلینز برای برقراری دو پرواز روزانه استانبول به شیراز و بالعکس

مدیرکل منطقه جنوب ایران در هواپیمایی ترکیش گفت : مسافران شیراز – استانبول می توانند با استفاده از هواپیمایی ترکیش از استانبول به بیش از ۲۹۹ نقطه جهان سفر کنند.

به گزارش کانون خبر ایران از شیراز ، عثمان کریم آواناش در جمع خبرنگاران اظهار داشت : شعار لوگو و شناسه ترکیش " دنیای خود را گسترش دهید است" و تمام سعی و تلاش همکاران من در هواپیمایی ترکیه جلب رضایت مسافرین با ارائه خدمات بهتر و سریع تر به آنان است .

او افزایش ورود گردشگری به ایران را یکی از اهداف شرکت ترکیش ایرلاین عنوان کرد وگفت: در همین راستا شرکت هواپیمایی ترکیه از تمام توان خود در معرفی جاذبه های گردشگری ایران در اروپا و ترکیه استفاده کرده است .

آواناش ، برگزاری تورهای رایگان ویژه فعالان صنعت گردشگری ترکیه و برخی از کشورهای اروپایی در ایران و ملاقات آنها با فعالان صنعت گردشگری ایران و شهر شیراز و برگزاری سمینارها وکارگاه های آموزشی گردشگری را نمونه ای از اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت ار سال ۲۰۱۱ ذکر کرد و افزود : در این تورها و سمینارها ظرفیت ها و امکانات گردشگری ایران و شهر شیراز به این شرکت ها معرفی شد .

او گفت : در همین راستا برخی از شرکت های گردشگری ایران نیز با هدف معرفی توانمندی های این شرکت ها در ارائه خدمات به گردشگران و نیزمعرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری ایران و استان فارس به ترکیه و اروپا برده ایم .

عثمان کریم آواناش یادآور شد: ما دربسیاری از کشورها از جمله هلند، ایتالیا، مجارستان، لیتوانی و بلژیک جهت شناساندن اماکن و جاذبه های گردشگری ایران و شیراز، سمینارها و کارگاه های آموزشی برگزار کردیم تا توریست ها را به ایران و شیراز بیاوریم و در آن سمینارها، ۳۰ آژانس گردشگری از ایران همراه ما بودند.

این مقام مسئول در شرکت هواپیمایی ترکیه با بیان اینکه توریست ها دنبال تفاوت ها و ماجراجویی هستند و ایران ها باید با هنرخودشان آنها را جذب کنند افزود : اگر توریست ها از ایران راضی به کشورشان برگردند قادر خواهند بود ده ها نفر دیگر را برای سفر به کشور شما ترغیب کنند و حد اقل ده نفر از آنها به ایران سفرکنند و این بر روی حوزه گردشگری، اشتغالزایی، هتل ها و اماکن اقامتی ایران بسیار تاثیر گزار خواهد بود .

اواناش افزود : کشور ترکیه با نگاه ویژه ای که در دهه های اخیر به حوزه گردشگری داشتند، از هواپیمایی ترکیش به عنوان پازلی تکمیل کننده در صنعت توریسم بهره گرفته است  تا جایی که اکنون این ایرلاین با داشتن هواپیماهایی با میانگین سن ۶ سال و با پرواز  روزانه به ۲۹۹ نقطه جهان جزو ۷ ایرلاین برتر دنیا به شمار می رود.

 مدیریت هواپیمایی ترکیه در منطقه جنوب ایران ادامه داد : هواپیمایی ترکیه پرواز استانبول – تهران را ۴۵ سال پیش به عنوان اولین پرواز این هواپیمایی به ایران آغز کرده است .

 

 

عزم ترکیش ایرلینز برای دو پرواز روزانه استانبول به شیراز و بالعکس

 

او افزود : هواپیمایی ترکیه در جریان برنامه توسعه ای خود  در سال ۲۰۱۱ پرواز استانبول – شیراز و بالعکس  را با سه پرواز هفتگی آغاز کرد و خیلی زود این پرواز ها به ۷ پرواز در هفته رسید و به پرواز استانبول  به شیراز و بالعکس به  لیست پروازهای روزانه این شرکت اضافه شد .

اواناش در ادامه با بیان اینکه هم اکنون با پرواز ایرباس ۳۲۱ درحال خدمات رسانی به مسافران مقصد شیراز هستیم ، از عزم هواپیمایی ترکیش برای افزایش پروازهای این مسیر پروازی خبر داد و گفت : هواپیمایی ترکیه قصد دارد  پروازهای خود در مسیر استانبول به شیراز و بالعکس را روزانه به دو پرواز برساند .

مدیر منطقه جنوب ایران در هواپیمایی ترکیه گفت : این شرکت در حال حاظر به غیر از مقصد های  تهران و شیراز ، پروازهای روزانه به مقصد های  مشهد، تبریز، اصفهان نیز در برنامه های پروازی خود دارد و هرهفته سه پرواز رفت و برگشت نیز به اهواز انجام می شود .

 

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ترکیش گفت: برنامه ریزی ما برای سال آینده ورود چند برابری توریست خارجی به شیراز و سپس دیگر شهرهای کشور اســت؛ زیرا طی چند مدت گذشــته به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که شــاهد حضور توریســتهای خارجی در استان فارس و شهر شیراز باشیم.

* شــیراز دروازه ورود گردشگران به ایران است

 آوانیش با بیان اینکه شــیراز دروازه ورود گردشگران به ایران است، گفت: این تورها با پروازهای مختلف ترکیش ایر توریستهای خود را به شیراز وارد میکنند و پس از بازدید از اماکن تاریخی شیراز و تخت جمشید سپس با هواپیمای ترکیش، ایران را ترک میکنند.

 

ترکیش ایرلینز چهارمین شبکه پروازی بزرگ دنیا را در اختیار دارد که با جابجایی مسافر بین ۱۰۸ کشور و ۲۹۹ نقطه درجهان توانسته کل قاره اروپا را تحت پوشــش شبکه پروازی خود قرار دهد .

 

 همچنین ترکیش ایرلینــز تنها شــرکت هواپیمایــی اســت که بــا سرتاســر دنیا خط پــروازی برقــرار کرده است. شــرکت هواپیمایــی ترکیــش بــه عنــوان هواپیمایی حامل پرچم ترکیه شــناخته می شــود و با بکارگیری هواپیماهای جدید و نیروهای متخصص توانسته در زمره شرکتهای هواپیمایی موفق دنیا قرار گیرد. شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلینز در بیستم ماه می سال ۱۹۳۳ تاسیس شــد.

 

 مقر اصلی این شرکت هواپیمایی فرودگاه استانبول بوده و اولین خط هوایی آن بین آنکارا، اســتانبول، آتن با هواپیمای داگالس دی سی ۳ برقرار شد. این شرکت به سرعت مسیر پیشرفت را طی کرد و خطوط پروازی خود را بیش از پیش افزایش داد، در حال حاضر این شــرکت به ۲۹۹ مقصد بین المللی و داخلی پرواز داشته و طبق آخرین آمارها ۲۶۱ فروند هواپیما با میانگین سنی شــش و نیم سال در آن مشغول خدمت هســتند.

 

 عثمان کریم آواناش گفت: طبق آخرین آمارهای منتشر شده از سوی یاتا، میزان مسافرت با هواپیما از ســال های ۱۹۹۴ تا کنون از استقبال قابل توجهی برخوردار بوده و پیش بینی می شــود درآینده نزدیک آمارها چندین برابر افزایش یابد. ً شــکار خدمات این مقام مســئول یادآور شــد: طبیعتا هر کشــوری با ۸۰ میلیون نفــر جمعیت، برای صنعت هوانوردی جذاب خواهد بود؛ زیرا هدف اصلی ما، جذب توریســت بیشــتر خواهد بود.

 

 

 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *