موسسه آموزش‌عالي زند اولين دانشگاه غيردولتي جنوب كشور می شود

رئيس موسسه آموزش‌عالي زند گفت: براي ايجاد اولين دانشگاه غيردولتي جنوب كشور، برنامه‌ريزي كرده و به‌دنبال دريافت مجوز فعاليت هستيم.

 

به گزارش کانون خبر ایران ، مهدي مخبري در جمع خبرنگاران گفت: موسسه آموزش‌عالي زند، هم‌اينك بزرگترين موسسه آموزش‌عالي غيردولتي است كه با اتكا به توان علمي، تجهيزاتي و ظرفيت‌هاي بالقوه و بالفعل خود، ايجاد اولين دانشگاه غيردولتي جنوب كشور را دنبال مي‌كند.

 

او اعتقاد دارد كه مراكز و موسسه‌هاي آموزش‌عالي ببايد در كنار توجه به ارتقاء سطح آموزش و مد نظر قراردادن پژوهش در كنار فعاليت‌هاي آموزشي، توجه به نيازهاي بازار كار و انطباق‌سازي لازم را مد نظر قرار دهند.

 

عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي شيراز اعتقاد دارد كه مهارت‌آموزي به دانشجويان در رشته‌هاي مختلف، يكي از مهمترين راه‌ها براي پاسخگويي مناسب به نيازهاي بازار كار است.

 

او گفت: در موسسه زند در كنار اصول تربيت متخصص و ارتقاء توانائي‌هاي پژوهشي، دانشجويان بايد از ابتداي ورود و براساس علاقه‌مندي خود در يكي از رشته‌هاي هنري و فرهنگي، ورزشي و … فعاليت كنند.

 

مخبري يكي از مشكلات كنوني در زمينه آموزش‌عالي را تعدد موسسه‌ها و مراكز آموزشي و نداشتن تناسب با تعداد متقاضيان تحصيل دانست و گفت: به دليل پيش‌بيني نشدن آينده جمعيتي در واگذاري مجوز تاسيس مراكز و موسسه‌هاي آموزشي، امروز رقابتي سخت براي جذب دانشجو بين موسسه‌هاي آموزش عالي ايجاد شده است.

 

او گفت: بخشي از اين رقابت در فضايي مطلوب و با ارتقاء توانمندي‌هاي علمي و كيفي فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي و مورد قبول و پذيرش است.

 

عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي معتقد است برخي موسسه‌ها و مراكز آموزش‌عالي براي جذب دانشجوياني بيشتر، اقدامات ناصوابي انجام مي‌دهند كه چنين روش‌هايي نظير بي‌توجهي به حضور و غياب يا برداشته شدن سخت‌گيري‌هاي علمي و …، مقبول و مورد پسند نيست.

 

مخبري در بخشي از اين نشست خبري، ضمن تبريك فرارسيدن روز و هفته خبرنگار، آگاهی بخشی به جامعه مهم‌ترین وظیفه خبرنگار به‌شمار مي‌رود؛ اين وظيفه در دنیای کنونی که اطلاع رسانی در کمترین زمان به عنوان یک اولویت محسوب مي‌شود؛ دشوارتر از گذشته است.

 

وی گفت: يافتن حقايق و اطلاع‌رساني و آگاهي بخشي پيرامون آنها، كار خبرنگاري را با دشواري‌هايي مواجه كرده است، زيرا خبرنگاران براي انجام وظيفه خطير خود، همواره به مخاطراتي مواجه بوده و هستند؛ همين امر شغل خبرنگاري را جزو مشاغل سخت و زيان‌آور قرار داده است.

 

رئيس موسسه آموزش‌عالي زند در ادامه از حضور نزديك به ۴ هزار دانشجو و ۴۰ عضو هيئت علمي در اين مركز آموزشي خبر داد و گفت: دانشجويان رشته‌هاي فني و مهندسي در راستاي تحقق هدف ارتباط دانشگاه و صنعت و مهارت‌آموزي فارغ‌التحصيلان، از ترم دوم كارآموزي و كارورزي خود را در صنايع مرتبط با رشته تحصيلي خود آغاز مي‌كنند.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *