نحوه ی استفاده از شبکه های مجازی در حضور همسر!

بظاهر افراد زندگی مشترک را حفظ می‌کنند و زیر یک سقف زندگی می‌کنند اما در واقع ممکن است ساعت‌ها با یکدیگر ارتباط کلامی نداشته و با گوشی، تبلت‌های خود مشغول بازی و ارتباط با دوستان مجازی خود باشند.

 

به گزارش کانون خبرایران ، چند سالی است که طلاق عاطفی بسترسازی از طلاق‌های امروزی شده و آثار مخرب فردی و اجتماعی بسیار زیادی بر افراد خانواده به ویژه بر فرزندان گذاشته است. امکانات، بالا رفتن سطح توقعات زوج‌ها و پیشرفت تکنولوژی نه تنها گره از مشکلات زندگی بشر باز نکرده بلکه آتش اختلاف و برخی مشکلات زندگی مانند جدایی، از بین رفتن حرمت‌ها و گسسته شدن روابط بین اعضای خانواده را نیز بیشتر کرده است.

 

در حال حاضر مشکلات اقتصادی، اعتیاد و عدم تفاهم همه از مسائلی هستند که باعث جدایی و گسسته شدن روابط عاطفی و احساسی افراد می‌شود که شاید ریشه اصلی آن را بتوان زندگی بی‌روح ، خشک، خالی از شادی و نشاط دانست که این روزها با گسترش فضای مجازی نیز بیشتر شده است.

 

بظاهر افراد زندگی مشترک را حفظ می‌کنند و زیر یک سقف زندگی می‌کنند اما در واقع ممکن است ساعت‌ها با یکدیگر ارتباط کلامی نداشته و با گوشی، تبلت‌های خود مشغول بازی و ارتباط با دوستان مجازی خود باشند.

نباید اطلاعات شخصی تان را در معرض نمایش قرار دهید

 

در شبکه های اجتماعی اطلاعات شخصی و حتی آدرس ایمیل و اسم فسیبوکی خود را به افراد ناشناس ندهید . شاید فکرکنید این تماس کاملا معمولی و بدون آسیب است اما می تواند شروع یک رابطه باشد که همسرتان به آن دسترسی ندارد و شانس گسترده شدن رابطه در آن وجود دارد و ممکن است زندگی زناشویی تان را با چالش رو به رو کند .

 

هنگام لایک زدن روی یادداشت های شخصی و تصاویر دیگران دقت داشته باشید . برای مثال وقتی روی تصویر یک فرد از جنس مخالف توجه نشان می دهید و همسرتان آن را می بیند ، باعث ایجاد تنش خواهد شد که شاید از روی عمد نبوده است . حتی صحبت هایی که در آن احساسات عاطفی و ناز و عشوه وجود دارد ، باعث برانگیخته شدن حس حسادت و ایجاد حس منفی در شریک زندگی تان خواهد شد . علاوه بر آن فامیل ، اقوام و دوستان تان نیز رفتار شما را مشاهده می کنند .

هر چند وقت یک بار از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید

 

اگر انرژی و وقت زیادی را در اینترنت و شبکه های اجتماعی برای تماس با دوستان تان صرف می کنید ، بهتر است گاهی از آنها فاصله بگیرید . باید یاد بگیرید حریم شخصی تان را حفظ کنید تا به دام وسوسه و احساسات جنس مخالف نیفتید و ناخواسته زندگی مشترک تان را متلاشی نکنید .

پشت سر همسرتان در شبکه های اجتماعی بدگویی نکنید

 

شاید گاهی از همسرتان ناراحت باشید یا یکی از خصوصیت های او شما را آزار می دهد ، یا از این که توجهی به روز تولد تان نداشته است ناراحت هستید یا حتی در روابط زناشویی تان به مشکل برخوردید . در هر صورت نباید ناراحتی تان را از طریق اینترنت به گوش مردم سراسر جهان برسانید .

برنامه‌ریزی برای استفاده از فضاهای مجازی

 

در ابتدا بهترین کار اینست که برای زمان‌‌های استفاده از فضاهای مجازی برنامه‌ریزی و ساعت‌‌های خاصی را تعیین کنید و به اطلاع همسرتان برسانید.

 

جهت صمیمیت بیشتر می‌‌توانید با تفاهم با یکدیگر زمان‌‌هایی را جهت استفاده از شبکه‌های مجازی مشخص کنید.

 

در زمان استفاده از شبکه‌های مجازی دور از هم یا مقابل هم نباشید بهتر است در کنار یکدیگر باشید نگذارید همسرتان احساس کند که شما پنهان‌کاری می‌‌کنید یا با فردی در ارتباط هستید که نمی‌خواهید وی متوجه شود. رمز یا قفلی بر تلفن همراهتان نگذارید یا اینکه اگر مجبور به رمز گذاشتن هستید رمز را به همسرتان بگویید مطمئن باشید همسرتان سراغ گوشی شما نمی‌رود.

 

بگذارید همسرتان مطمئن شود به او اعتماد دارید و موجب حساسیت و ایجاد شک در همسر در زمان ورود به خانه، توجه خود را به همسرتان معطوف کنید نه چک کردن شبکه‌های مجازی.

 

زمان‌‌هایی را برای اختصاص دادن به همسرتان مشخصی کنید و در آن زمان هیچ کار دیگری انجام ندهید و سعی به گفتگو و شنیدن حرف‌‌های همسرتان داشته باشید همسر شما صرفا نیاز به حضور فیزیکی شما در کنار خود ندارد. احتیاج به محبت و توجه شما دارد.

 

در زمان گفتگو با همسر تلفن همراه خود را کنار بگذارید. بهتر است در زمان‌‌هایی که در کنار همسرتان روابط عاطفی دارید موبایلتان را خاموش کنید.

 

از شبکه‌‌های مجازی پیام‌‌های عاشقانه برای همسرتان بفرستید، پیام‌های که فقط مخصوص همسرتان باشد هنگام خواب با همسرتان روابط عاطفی داشته باشید نه این هر یک سرگرم شبکه‌‌های مجازی باشید. برای زمان‌‌های کوتاه هم که شده، تلفن همراه را خاموش کنید و به همسرتان بگویید از این لحظه با تو هستم و هر چه که بخواهی انجام می‌‌دهم.

 

بگذارید همسرتان در کنار شما آرامش را کسب کند و احساس کند که شما دارید به او توجه می‌کنید. به همسرتان وفادار و متعهد باشید، بگذارید در کنار شما احساس خوشبختی کند و احساس رضایت از نحوه و طرز برخورد و توجه شما داشته باشد.

 

شبکه‌‌های مجازی فرصتی جهت بالا بردن سطح یادگیری و معلومات شما و دسترسی آسان جهت تعاملات صحیح اجتماعی است نه اینکه زمینه‌ساز بروز اختلافات و مشکلات خانوادگی باشد و بخواهد تاثیر مخربی بر روابط زناشویی افراد بگذارد.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *