نقدی براقدام سخیف سلفی گرفتن برخی نمایندگان مجلس (سیدمحسن هاشمی)

 

یک استاد دانشگاه در نقدی بر سلفی سخیف برخی از نمایندگان مجلس در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، این حرکت را یک پسرفت فاحش در روند غرب‌خواهی و غرب‌ستایی عنوان کرد.

 

تاریخ ایران بارها گواهی می‌دهد که چگونه شیفتگان غرب، ایران و حتی اندیشه شرقی را تحقیر کرده و آن را عامل بدبختی خویشتن معرفی کرده‌اند. ای‌کاش به همین نگاه بسنده می‌شد و به بیش از این نظر نداشته و بیان نمی‌کردند. آنگاه که آنان در مواجهه با هر مسئله غربی به ستایش پرداخته و آن را یک الگویی برای خویش می‌پنداشتند.

 

بررسی تاریخ نشان می‌دهد که ریشه این امر در جمله تاریخی استاد اعظم لژ فراماسونری، حسن تقی‌زاده است که می‌گفت باید از نوک پا تا فرق سر فرنگی شد تا پیشرفت کرد. این اندیشه تحقیرآمیز، روبرو جلو آمد و متأسفانه علی‌رغم پیروزی انقلاب اسلامی و وجود هزاران مسئله افتخارآمیز برای ایران و ایرانی، بودند کسانی که هرچند به نام ایران و ایرانی شعار داده و یا بازگشت عزت و امید به آنان را شعار خویش بیان می‌کردند. اما با رفتارهایی اوج تحقیر را همچون اَسلاف خویش برای ایران مقتدر سبب شده و می‌شوند.

 

مثال‌های زیادی برای این مطلب وجود داد که یکی از بحث‌برانگیزترین آنان عکس سلفی با هواپیمای ایرباس ۳۵۰ بود، هواپیمایی که بعد مشخص گردید سفارش کشوری دیگر بود و پس از عودت آن به شرکت به ایران واگذار شده است.

 

اما در روزهای اخیر اتفاق دیگر پیش آمد که مقایسه آن با موارد مشابه، نشان از تکمیل شدن حلقه تحقیر دارد. این اتفاق که گرفتن عکس سلفی و یا دسته‌جمعی با خانم موگرینی بود، اوج تحقیر و پسرفت برای کسانی است که قرار بود امید سرافرازی ایران اسلامی را در دل‌های ما بیشتر کنند.

 

اگر دیروز این مردم عادی با حداقل کارمندان یک شرکت هواپیمایی بودند که برای دیدن یک دست‌ساخته غربی دست از پا نمی‌شناختند، متأسفانه امروز کسانی ذوق مندانه به گرفتن عکس می‌پردازند که نمایندگان مردم عزتمند ایران در مجلس شورای اسلامی و بالاتر از آن معاون وزیر خارجه هستند؛ کسانی که هنوز پوستر آن‌ها باآن‌همه سابقه‌ای که با آن رأی آورده‌اند بر روی دیوارها نصب است.

 

اگر دیروز برای دیدن و گرفتن عکس با یک هواپیما که اوج فن‌آوری است مشتاقانه به پیش می‌رفتند، اما امروز برای دیدن یک انسان، خود را به همه شکلی درمی‌آورند تا به داشتن یک عکس با او افتخار کنند؛ انگار همین‌ها نبودند که می‌گفتند بزرگ‌ترین افتخار ما رأی مردمی است که در صندوق‌ها ریخته شده است.

 

و این اوج پسرفتی است که متأسفانه با دولتمردان و نمایندگان کنونی ما شاهد آن هستیم و امید است که آنان با تلنگری عزتمندانه، بیش از این نور امید سرافرازی ایران اسلامی را در دل‌های مردم کم سو ندارند.

 

انتهای پیام/

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *