بهره برداری از ۳۲۸۶ واحد مسکن مهر استان فارس

 

۳۲۸۶ واحد مسکن مهر استان فارس با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و دیگر مسئولین کشوری و استانی به نمایندگی از پروژه ها در پروژه شهرک گلستان به بهره برداری رسید.

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس مهندس احمد اصغری مهرآبادی مجری ویژه و قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر در مراسم افتتاح ۳۲۸۶ واحد مسکن مهر استان فارس در شیراز گفت: بحث مسکن یکی از اساسی ترین و حیاتی ترین نیاز انسان است و طبق اصل قانون اساسی دولت موظف است که زمینه خانه دار شدن مردم را فراهم کند.

وی تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی از ابتدا مسکن را به عنوان یکی از سیاست های مردمی خود قرار داده است.

مهندس مهرآبادی خاطرنشان ساخت از ۳۲۸۶ واحد مسکن مهر که امروز به بهره برداری رسید ۱۳۵۵ واحد مربوط به اداره کل راه و شهرسازی فارس ۱۱۹۹ واحد مربوط به شهر جدید صدرا و ۷۳۲ واحد متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی افزود : در سال ۸۶ ساخت دو میلیون و ۳۰۰ هزار مسکن مهر در کشور آغاز شد که از مجموع این واحدها دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد از تسهیلات بانکی برخوردار شدند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر گفت: تاکنون یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده است و پیش بینی می شود مابقی واحدها تا سال آینده به بهره برداری برسد.

مهندس مهرآبادی در پاسخ به بعضی انتقادها نسبت به بی تفاوت بودن دولت نسبت به مسکن مهر گفت: در دولت یازدهم سالانه بیش از ۲۲۰ هزار واحد تکمیل و افتتاح شده که این آمار نشان سرعت مناسب برای اجرای این طرح است.

وی علت تاخیر اجرای مسکن مهر از زمان آغاز این طرح را کمبود اعتبار اعلام کرد و افزود: در ابتدا میانگین هزینه آماده سازی هر واحد ۲ میلیون تومان برآورد شده بود که این رقم در برخی شهرها به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافت.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر از تمامی دستگاههای دست اندرکار مسکن و خصوصا وزارت کار و تعاون، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی خواست که کمک کنند تا مشکلات تحویل مسکن مهر و پایان کار این پروژه حل شود.

او خاطر نشان ساخت: دستگاهها باید با همدلی و همکاری پای کار بایستند و مشکلات مردم در این پروژه ها و خدمات زیربنایی و روبنایی را احداث یا به اتمام برسانند تا این مسکن هایی که ساخته شد سکونتگاههای امن و راحتی برای مردم شود.

مهندس تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در مراسم افتتاح ۳۲۸۶ واحد مسکن مهر استان فارس افزود: این پروژه ها در شهرهای شیراز ، نی ریز، داراب، کازرون، نورآباد، جهرم، فیروزآباد و اقلید به بهره برداری می رسد.

وی خاطرنشان ساخت اجرای پروژه های مسکن مهر توسط بخش تعاونی ها و انبوه سازان بصورت سه جانبه و نیز بصورت خودمالکی احداث شده اند که ما بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در استان فارس احداث و تحویل مردم داده ایم.

وی تسهیلات بانکی که برای ۳۲۸۶ واحد تعلق گرفته را ۸۲۰ میلیارد ریال اعلام و گفت این رقم فقط تسهیلات بانکی است و منهای یارانه ای است که توسط دولت به این پروژه ها تزریق شده است.

 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *