مدیر کل تعاون فارس: روند توسعه تعاونی ها در این استان باید تداوم یابد

    مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، اقدامات انجام شده برای توسعه تعاونی ها و فرهنگ تعاون را در این استان خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به نقش تعاونی ها در رونق تولید و ایجاد اشتغال، روند توسعه آنها در فارس باید با شتاب بیشتری تداوم داشته باشد.

 

به گزارش کانون خبرایران سهراب مختاری، چهارشنبه در دوازدهمین جشنواره تقدیر از تعاونی های برتر فارس در شیراز، ضمن تاکید بر لزوم توجه ویژه تعاونی ها به عرضه کالاهای ارزان و با کیفیت، بیان داشت: تعاونی ها از مهمترین سرمایه های اجتماعی هستند و باید بکوشیم فرهنگ به قیمت تعاونی خریدن و به قیمت تعاونی حساب کردن، بار دیگر در کشور احیا شود.

وی ادامه داد: ظرف سه سال گذشته، استان فارس با تداوم برنامه ها در بحث تشکیل تعاونی ها، مقام نخست را در کشور به خود اختصاص داد و علاوه بر این در حوزه آموزش، ترویج و پژوهش نیز موفق به انجام فعالیت های شاخصی شد.

او اظهار کرد: فعالیت های انجام شده در زمینه تشکیل تعاونی ها در فارس و آموزش و ترویج آن باعث شد تا بیشترین سهمیه تشکیل روستا تعاون به میزان ۱۵۰ تعاونی به این استان اعطا شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس افزود: در زمینه تعاونی های دانش بنیان هم اینک ۱۶ تعاونی در فارس مجوزهای لازم را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کرده اندو دربحث توسعه و عمران هم شیراز نخستین کلانشهری است که موفق به راه اندازی چنین مجموعه ای شده است.

وی گفت: استان فارس در سال ۹۱ در حوزه کسب و کار در رتبه بیست و هشتم کشور قرار داشت اما در پایان سال ۹۵ به رتبه چهارم صعود کرد و در زمینه میزان بیکاری هم از رتبه بیست و نهم در سال ۹۱ به رتبه سیزدهم در سال ۹۵ دست یافت.

در ادامه این آیین از ۱۸ تعاونی برتر استان فارس تجلیل شد

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *