علت اختلال شبکه همراه اول درفارس اجرای عملیات افزایش پهنای باند است

مدیر مخابرات منطقه فارس گفت: علت اختلالی که این روزها در شبکه همراه اول این استان ایجاد شده، اجرای عملیات افزایش پهنای باند است.

 

 به گزارش کانون خبرایران علی اصغر روزگار، چهارشنبه گفت: در روزهای اخیر مشترکان همراه اول در فارس با برخی اختلال ها در خطوط تلفن همراه خود مواجه هستند و این مشکلات ناشی از اقداماتی است که با هدف تقویت خطوط در دست انجام است.

وی، تعداد خطوط تلفن همراه اول در این استان را چهار میلیون و ۴۰۰ هزار خط اعلام کرد و بیان داشت: سال ۹۵ بحث بهسازی کل شبکه ارتباطی استان فارس در قالب برنامه فاز هفت ارتباطات سیار در دستور کار قرار گرفت و از شهریور ۹۵ تا اردیبهشت ۹۶ کار تعویض ۲ هزار و ۱۹۷سایت تلفن همراه با نسل سوم و چهارم همراه اول به پایان رسید.

او اظهار کرد: بررسی هایی که پس از اتمام برنامه فاز هفت انجام شد نشان داد که با وجود تغییرات ایجاد شده هنوز در برخی نقاط استان پوشش مناسبی نداریم، برای رفع این مشکل بحث اضافه کردن پهنای باند فرکانسی در ۲۲۰ نقطه دیگر استان به ویژه کلانشهر شیراز در قالب برنامه فاز هفت پلاس در دستور کار قرار گرفت که هم اینک در دست انجام است.

مدیر مخابرات منطقه فارس افزود: اختلال هایی که امروز مشترکان همراه اول در استان و شیراز با آن مواجه هستند ناشی از اجرای همین برنامه است و می کوشیم که این تغییرات ظرف کمتر از ۲ ماه آینده انجام شود و اختلال ها به طور کامل برطر شود.

روزگار، از شهروندان تقاضا کرد که در صورت مواجه شدن با هرگونه اختلال در شبکه همراه اول، از طریق تماس با شماره ۹۹۹۰ نوع مشکل و نقطه بروز اختلال را اعلام کنند تا نسبت به رفع آن اقدام شود.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *