وظیفه ما حفظ و تقویت جایگاه ولایت در جامعه است / مراسم جشن سرور در شهرکها و روستاهای حومه شیراز برگزار میشود.

 معاون تبلیغ مدارس علمیه شیراز گفت: وظیفه ما حفظ و تقویت جایگاه ولایت در جامعه اسلامی است وبه همین مناسب عید سعید غدیر خم است که مراسمات جشن سروررا باید به بهترین شکل ممکن در سطح شهر خصوصا در مساجد برگزار کنیم.

به گزارش کانون خبر ایران از شیراز ، حجت الاسلام مهدی آدینه  ضمن تبریک بمناسبت فرا رسیدن عید ولایت و دهه غدیر و با اهمیت به درک پیام های این واقعه بزرگ در تاریخ اسلام اظهار داشت : غدیر شناسنامه و هویت اصلی شیعه است و مهم ترین پیام این واقعه بزرگ حفظ و تقویت جایگاه ولایت در جامعه اسلامی است .

وی در ادامه ضمن اهمیت برگزاری جشن عید سعید غدیر درشیراز افزود : باید عید غدیر و موضوع ولایت را بیش از هر چیزی مورد توجه قرار داد و جشن های این ایام باید باشکوه خاصی برگزار گردد.و مساجد شهری و روستایی شیراز نیز به همت مبلغان هجرت شیراز این مراسم را با شکوه خواص در شهرکها و روستاهای حومه سومین حرم اهل الیبت برگزار خواهند کرد.

عضو شورای تبلیغ شیراز: عامل رشد و تعالی جامعه اسلامی و حتی جامعه بشری دانست و بیان داشت : اهمیت و عظمت این واقعه عظیم و تاریخی قابل وصف نیست و تنها راه تعالی نظام اسلامی را باید در فرهنگ غدیر یافت و جستجو کرد .

امام جماعت مسجد جامع شهرک بزرگ رکن آباد در ادامه به شرایط بحرانی برخی کشورهای اسلامی در منطقه و جهان اسلام اشاره کرد و تصریح کرد : همه چالش ها ،  بحران ها و فتنه ها در جهان اسلام فقط در سایه تفکر غدیر رفع خواهد شد .

مسئول مبلغین هجرت شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت جایگاه ولایت در جامعه اسلامی اشاره کرد و تاکید کرد : متاسفانه بسیاری از مشکلات بوجود آمده در دنیای اسلام به خاطر عدم درک درست از جایگاه ولایت است و ایران اسلامی به برکت رهبری بی بدیل رهبر عظیم الشان انقلاب عزتمندترین و مقتدرترین کشور در منطقه و در جهان است .

این مسئول فرهنگی در ادامه فرهنگ غدیر را مهم ترین عامل وحدت دنیای اسلام دانست و خاطر نشان کرد : مسئله غدیر  بهترین ظرفیت برای رسیدن جامعه اسلامی به یک وحدت و همبستگی پایدار است و دشمنان در صدد ایجاد اختلاف ، تفرقه و ایجاد شکاف در بین امت اسلامی هستند که باید برای رفع آن تلاش کرد .

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *