جشن غدیر

برگزاری جشن بزرگ الغدیر در شهرک بزرگ رکن آباد شیراز

جشن عید غدیر در شامگاه  روز جمعه ۱۶ شهریور ماه ۹۶با حضور جمع کثیری از مردم فهیم شهرک بزرگ رکن آباد به همت مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) و خانه نیکوکاری علی ابن ابیطالب (ع) ، هیئت فرهنگی مذهبی سفیران موعود(عج) در بوستان شهرک رکن آباد شیراز برگزار شد.

در این مراسم، بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی، مدحیه سرایی در وصف امیرالمومنین و سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین  مهدی آدینه معاون مدارس علمیه شیراز و مسئول قرارگاه فرهنگی مذهبی علی ابن ابیطالب انجام گردید.

حجه الاسلام آدینه ، بعد از تبریک عیدغدیر، گفت: بزرگ‌ترین عید مسلمانان عید غدیر است و همه باید از خصایص امیرالمومنین تبعیت کنیم و آن را به کار ببندیم .

امام جماعت مسجد جامع شهرک رکن آباد گفت: با کمک شما و همت مسئولین فرهنگی شهرک رکن اباد باید حفظ شعائر الله را که در فرهنگ شهر سرنوشت ساز است که باید در جهت خصایص علی‌ابن ابیطالب دنبال شود تا باعمل و عملکرد علی گونه به دیگران یاد دهیم که مسلمان باید چگونه مبلغی راستین  در جامعه باشیم .

آدینه افزود : اگر در زندگی خود فرهنگی اسلامی و حفظ غدیر و انتشار داستانهای اهل البیت (ع) خصوصا غدیر را درهمان سنین کودکی برای کودکانمان تکرار کنیم و حافظ منافع دینی خود باشیم خداوند نیز در قران کریم وعده داده که من هم حافظ بندگانی هستم که حافظ ومبلغین احکام دینی من هستند .

مسئول قرارگاه فرهنگی علی ابن ابیطالب (ع) شهرک رکن آباد ادامه داد کانون عبادت و ارتباط با خداوند مساجد هستند همانگونه که نبی مکرم اسلام تا زمانی که در مسجد نشسته ای، حق تعالی به تعداد هر نفسی که می کشی، یک درجه در بهشت به تو می دهد و فرشتگان بر تو درود می فرستند و یا در جایی دیگرمیفرماید «مساجد، انوار الهی هستند»و نیز فرمود: «محبوب ترین جای شهر ها نزد خداوند، مساجد آن شهرهاست و حرم امن الهی است بر روز زمین و قلب خداوند هستند .

 

مسئول مبلغین هجرت شهرستان شیراز گفت : مساجد همانگونه که در قرآن کریم و کتب روایی ما مسلمین و طبق فتواهای مختلف مراجع خصوصا مقام معظم رهبری کانون فرهنگی مذهبی شهرها و محلات است .که باید همچون زمان رسول الله مرکز و قلب تبنده شهر محسوب شود . و ما مسئول هستیم که تمام تلاش خود را برای محور شدن مسجد و امام جماعت مسجد که مسئول فعالیتهای فرهنگی ومذهبی محلات هستند انجام دهیم .

 

در پایان مراسم مسئول یاوران شورا و مدیر خانه نیکوکاری علی ابن ابیطالب شهرک رکن آباد برادر شعبان زارع  گفت : مرکز نیکوکاری علی ابن ابیطالب که یک خانه نیکوکاری محلی است و تحت نظارت کمیته امداد فعالیت میکند و فعالیتهای بسیاری با کمک مردم فهیم شهرک به خانواده های بد سرپرست و بی سرپرست شهرک انجام شده از مردم درخواست کرد تا با نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید این مرکز را در یاری رساندن به کودکان محصل که توان خرید لوازم تحریر را ندارند یاری دهند .

 

لازم به ذکر است مولودی خوانی و موسیقی سنتی ، تک نوازی ،سرودکودکان مسجد جامع شهرک و گروه تئاتر توانمند هیئت سفیران موعود اقدام به هنر نمایی از برنامه های شاد و طنز این مراسم بود که با شور و شعف خواص برگزار شد .

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *