وزیر کشور در مراسم تکریم و معارفه استاندار قدیم و جدید استان فارس: استانداران باید تمام تلاش خود را در پیشبرد و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به کار گیرند / دولت متعلق به ۸۰میلیون ایرانی است

وزیر کشور اولویت نخست کشور را موضوع اقتصاد خواند و از استانداران خواست تمام تلاش خود را در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب تعیین کرده اند، به کار گیرند

به گزارش کانون  خبر ایران ، دکتر «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور عصر امروز در جریان سفر به استان فارس با حضور در مراسم تکریم و معارفه استاندار قبلی و جدید این استان با اشاره به مشارکت سیاسی مردم اظهار داشت: در حوزه سیاست داخلی به انسجام و وحدت عمومی مردم نیاز داریم و کسانی که بر خلاف وحدت و انسجام حرکت کنند بدانند که در مسیر امنیت و اقتدار کشور حرکت نکرده اند. همچنین بدانند که در مسیر خواست دولت و رهبری حرکت نکرده اند بنابراین در این حوزه برای ما مسئله وحدت وانسجام مهم است.

وی در ادامه افزود: مشارکت سیاسی مردم در تعیین سرنوشت شان بسیار مهم و ضروری است، ما نباید مشارکت را فقط در ایام انتخابات و شور و شوق انتخاباتی خلاصه کنیم. البته از یک سو احزاب و گروه ها باید در عضوگیری، آموزش و کادرسازی برنامه ریزی و اعلام مواضع و حرکت های جمعی در همه فصول فعال باشند. لذا وزارت کشور در چهار سال گذشته بنا به خواست رئیس جمهور و دولت همه بسترهای امکان مشارکت و فعالیت را برای تشکل ها و فعالان سیاسی فراهم کرد.

وزیر کشور تأکید کرد: در حوزه سیاسی هیچ حزبی محدودیتی در قالب فعالیت های قانونی برای تشکیل مجامع، کنگره ها، سخنرانی ها و اظهارنظرها ندارد. خانه احزاب اکنون فعال است و به طور جدی در مسائل مربوط به احزاب فعالیت دارد؛ هر چند هنوز با نقطه مطلوب، به عنوان مشارکت متشکل فاصله داریم و هنوز نتوانستیم در همه ابعاد بحث تشکل های سیاسی و احزاب را نهادینه کنیم که بخشی از این مسئله به فعالیت خود احزاب برمی گردد که باید فعال تر از گذشته فعالیت کنند.

دکتر رحمانی فضلی گفت: یقین داشته باشید مردم هر چقدر قانونمند، متشکل و هدفدار، منسجم و پر حضور و بانشاط در صحنه ها حاضر شوند، منافعش برای کشور است.

وی ادامه داد: بنایمان در این چهار سال در دولت تدبیر و امید تقویت احزاب و فعالیت آنها بوده است و از جهت فعال کردن گروه ها و احزاب هیچ ضرری ندیدیم و همه آن منفعت است.

وزیر کشور تأکید کرد: ما چهار انتخابات در دو مرحله برگزار کردیم و بالاترین مشارکت و سالم ترین و قانونی ترین انتخابات‌ را برگزار کردیم، در انتخابات ریاست جمهوری،  خبرگان، مجلس شورای اسلامی و شوراها دیدید که همه مردم پای کار آمدند و یک قطره خون از دماغ کسی نیامد، انتخابات ریاست جمهوری پرشورترین انتخابات در تمام انتخابات‌ها است و حتی یک صندوق در انتخابات ریاست جمهوری باطل نشد.

وزیر کشور گفت: یکی از مسائل بسیار مهم که بستر همه بخش های ما شناخته می شود موضوع امنیت است، ما به لطف خداوند دارای امنیت بسیار خوبی هستیم. البته این به معنای آن نیست که تهدید نداریم، تهدیدهای آشکار و پنهان و اقدامات برنامه ریزی شده در خفا و روشن وجود دارد اما جمهوری اسلامی مدعی یک نظام حکومتی مستقل و آزاد حول محور منافع و امنیت خودش است که این امنیت و منافع و آزادی در منطقه تبدیل به الگو شده و این الگو موجب شده منافع کشورهای سلطه گر و مداخله جو دچار اشکال شود و آنها از این حیث با نظام مقدس جمهوری اسلامی سر ستیز دارند.

وی تأکید کرد: تنها عامل بازدارنده اقتدار ملی ماست و هیچ راه دیگری وجود ندارد، بزرگ ترین محور اقتدار ملی ما بعد از لطف خدا و هدایت های رهبری مردم هستند و در کنار مردم قدرت اقتصادی، نظامی و تجهیزات و … از دیگر محورهای اقتدار ملی ما هستند.

وزیر کشور خطاب به دشمنان گفت: دشمنان بدانند که شاید شروع کننده یک مزاحمت و مداخله باشند اما پایان دهنده آن قطعا نخواهند بود. شاید جغرافیای دخالت را آنها تعیین کنند اما گستره دخالت دیگر دست آنها نخواهد بود، آنها ایران را می شناسند و این را می دانند که ایران هشت سال مقاومت کرد و پس از آن در حوزه تحریم ها و فشارها هم مقاومت کرد و جمهوری اسلامی ایران امنیت را پایه و اساس خودش می داند و از آن دفاع می کند.

وی با بیان اینکه اکنون در اوج نشاط و فعالیت سیاسی هستیم گفت: کسانی که در حوزه اجرایی مسئولیت می پذیرند باید نگاه شان به همه مردم باشد زیرا این دولت،  دولت همه ۸۰ میلیون ایرانی است.

وی با بیان اینکه استاندار باید توسعه نگر باشد، افزود: اکنون اولویت کشور بحث اقتصادی است و رهبر معظم انقلاب بنا به تشخیص و مصلحت خود موضوع اقتصادی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را در دستور کار هر سه قوه قرار دادند

وی گفت: استاندار در استان خود نماینده عالی نظام است نه دولت زیرا همه دستگاه ها در استان با هماهنگی استانداری شکل می گیرد لذا قوه قضائیه، بسیج، صدا و سیما و … در داخل یک استان با هماهنگی استاندار شکل می گیرند و رئیس شورای تأمین به ریاست استاندار است. بنابراین به تعبیررهبری، استاندار نماینده نظام است و باید بین همه دستگاه ها تعامل، همکاری و هماهنگی ایجاد کند و ما استاندارانی انتخاب کرده ایم که دارای این ویژگی باشند.

وی خطاب به استاندار جدید فارس گفت: همه استانداران به خصوص استاندار جدید فارس باید تمام تلاش خود را در پیشبرد و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به کار بگیرند. لذا محور اصلی اقتصاد مقاومتی طبق فرمایش رهبر انقلاب مردم هستند که اگر مردم به کمک نیایند حتما دچار اشکال خواهیم شد زیرا تنها با بودجه عمومی و با شرایطی که قیمت نفت دارد و تنها با مدیریت و سرمایه گذاری دولتی نمی توانیم همه کارها را انجام دهیم و آن را مبنا قرار دهیم بلکه باید به فکر جذب سرمایه و تحقق اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی باشیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه رفع آسیب های اجتماعی یکی دیگر از مسائلی است که باید دنبال شود، گفت: رهبر معظم انقلاب تاکنون چهار جلسه را با مسئولان مرتبط با مسائل اجتماعی و روسای قوا داشتند و برنامه و ساختار و تشکیلات و منابع پیش بینی کردند و ملزم هستیم مسائل مربوط به آسیب های اجتماعی را به جد پیگیری کرده و نسبت به رفع آنها اقدام کنیم، در موضوع آسیب های اجتماعی اولویت هایی که رهبر معظم انقلاب تعیین فرمودند؛ اول اعتیاد و مبارزه با موادمخدر، دوم حاشیه نشینی، سومین موضوع طلاق، چهارمی ناهنجاری ها و پنجمین موضوع را مسئله مناطق بحرانی تعیین فرمودند.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *