استان فارس با بیش از یک هزار برنامه فرهنگی، عملیاتی به استقبال هفته دفاع مقدس می رود

 

 

    رئیس ستاد هفته دفاع مقدس استان فارس گفت: این استان با یک هزار و ۳۷۰ برنامه فرهنگی، عملیاتی به استقبال هفته دفاع مقدس می رود که محور اصلی آنها، تبیین چرایی وقوع جنگ تحمیلی، الگوسازی از شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و بررسی مدیریت ولایی دفاع مقدس است.

به گزارش کانون  خبر ایران ،سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل گزنی، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز بیان داشت: با توجه به اینکه شعار محوری امسال در هفته دفاع مقدس 'من انقلابی ام' است، حول محور این شعار برنامه های عملیاتی دفاع مقدس اجرا می شود و بر این باوریم که فرهنگ دفاع و سلحشوری در دوران دفاع مقدس باید برای نسل جوان تبیین و به آنان منتقل شود.

جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس اضافه کرد: دفاع مقدس پدیده بی نظیری در تاریخ انقلاب است، اصل دشمنی استکبار با اسلام و نظام اسلامی در دفاع مقدس مشهود و هویدا بود و اگر چه جنگ از سوی استکبار و صهیونیسم به ایران اسلامی تحمیل شد اما رزمندگان اسلام جانانه از اسلام و میهن اسلامی دفاع کردند.

گزنی ادامه داد: امسال شروع هفته دفاع مقدس (سی و یکم شهریور) مقارن با آغاز ماه محرم است از این رو فرهنگ شهادت، ایثارگری، امر به معروف و نهی از منکر و همه آموزه های معنوی محرم و عاشورا باید در این هفته تبلور داشته باشد و برجسته شود.

رئیس ستاد هفته دفاع مقدس استان فارس بیان کرد: این ستاد برای تبلور ارزش های یاد شده در هفته دفاع مقدس از قابلیت های رسانه ها بهره می گیرد و در فضای مجازی نیز با استفاده از همه ظرفیت ها به تبیین فرهنگ دفاع مقدس خواهد پرداخت.

گزنی گفت: در هفته دفاع مقدس امسال، مدافعان حرم و شهدای مدافع حرم جایگاهی ویژه دارند زیرا نسل جوان باید با فرهنگ دفاع آشنایی کامل داشته باشد و همانگونه که در ۸ سال جنگ تحمیلی، راهبرد اصلی نظام اسلامی مردمی کردن جنگ و دفاع بود در موضوع مدافعان حرم نیز باید به همین سمت و سو حرکت کنیم.

او بیان کرد: دفاع از راه دور، ساماندهی میدان نبرد و مدیریت صحنه جنگ موضوعی است که نسل جوان باید با آن آشنا شود.

جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه در سی و یکم شهریور و آغازین روز از هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح به میزبانی سپاه پاسداران و با حضور یگان های نمونه نیروهای مسلح در استان فارس برگزار می شود، گفت: رژه نیروهای مسلح، عینیت آمادگی نیروهای نظامی و انتظامی برای دفاع از کیان اسلامی است.

گزنی، با اشاره به اینکه استان فارس سه هزار دانش آموز شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس امسال علاوه بر خانواده شهدای جنگ تحمیلی از خانواده شهدای دانش آموز و خانواده شهدای مدافع حرم نیز تجلیل می شود.

وی افزود: شبیه سازی آیین های حماسه و دفاع با حضور سرداران و فرمانده هان دفاع مقدس، بخشی از برنامه هایی است که برای هفته دفاع مقدس امسال تدارک دیده شده است.

سی و یکم شهریور سال ۵۹، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با هجوم و تجاوز رژیم بعث آغاز شد که این نبرد تا سال ۶۷ و به مدت ۸ سال ادامه یافت.

در تقویم رسمی کشور، سی و یکم شهریور، روز آغاز این جنگ تحمیلی که با دفاع نیروهای مسلح و مردمی کشورمان همراه بود به عنوان نخستین روز از هفته دفاع مقدس نامگذاری شده که تا ششم مهرماه ادامه دارد.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *