یک دختر ایرانی وزیر علوم امارات شد / ۷ وزر زن در کابینه جدید امارات

محمد بن راشد آل مکتوم» نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی در صفحه توئیتر خود از تعیین وزیران جدید و ایجاد وزراتخانه‌‌های جدید در امارات متحده عربی خبر داد.

به گزارش کانون خبر ایران ، بر اساس آنچه محمد بن راشد در توئیتر خود نوشته است ، او در کابینه جدید خود نام از ۷ زن در کابینه اش استفاده کرده است .

حاکم دبی و نخست وزیر امارات متحده عربی در توئیتر خود «عمر بن سلطان» ۲۷ ساله را به عنوان وزیر دولت در هوش مصنوعی معرفی کرده است ، این مقام و وزارتخانه برای اولین بار در امارات اعلام می‌شود.

«نوره کعبی» به عنوان وزیر فرهنگ و توسعه اجتماعی، « ناصر بن تانی الهملی» به عنوان وزیر منابع انسانی و اسکان و «نهیان بن مبارک» به عنوان وزیر تسامح (بخشش و گذشت) انتخاب شدند.

در میان این اسامی نام یک دختر ایرانی الاصل نیز به چشم می خورد ، ساره امیری که اصالتا بلوچ و ایرانی است به عنوان وزیر علوم پیشرفته از نخست وزیر امارات متحده عربی حکم گرفته است .

برخی دیگر از مقامات و وزرای اعلام شده به شرح زیر هستند:

« عبدالله محمد بن طوق» دبیرکل شورای وزیران

«عبدالرحمن العویس» وزیر مشاور در امور شورای ملی

«سهیل المزروعی» وزیر مشاور در پرونده صنعت

«حصه بنت عیسی بوحمید» وزیر توسعه اجتماعی

احمد بالهول» رئیس منابع انسانی

ساره امیری یک دختر بلوچ اصالتا ایرانی است. طایفه امیری و بسیاری دیگر از طوایف بلوچستان ایران مقیم کشورهای عربی هستند  ، اما غالب آنها به دلایل مادی و خفقان سیاسی حاکم در امارات متحده عربی و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس از بیان و ابراز اصالت ایرانی خود ، خودداری می کنند .

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *