همه مردم ایران در غم مردم کرمانشاه شریک هستند

رئیس جمهوری گفت: حق طبیعی مردم آسیب دیده، رسیدگی به نیازهای آنان، اسکان موقت و کمک به بازسازی منازل است و هیچ جای ایران نیست که در غم مردم کرمانشاه شریک نباشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر سه شنبه در ستاد مدیریت بحران کرمانشاه افزود: مردم استان کرمانشاه، پیشتاز دفاع از کشور و انقلاب بوده و هستند.

وی تاکید کرد: مردم در زلزله اخیر، قبل از دستگاهها و نهادها به کمک یکدیگر شتافتند.

رئیس جمهوری اظهار کرد: تقویت مدیریت صحیح بحران، نیاز ملی است و حق طبیعی مردم آسیب دیده، رسیدگی به نیازهای آنان، اسکان موقت و کمک به بازسازی منازل است.

دکتر روحانی تاکید کرد: کمک به مردم و بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، دستور کار جلسه فردای دولت است.

وی گفت: هنگام حادثه، وظیفه همگان کمک به مردم است و ثابت شد که مردم بهتر از دولت برای خود خانه می سازند؛ وظیفه دولت کمک های بلاعوض و اختصاص وام بلندمدت است.

رئیس جمهوری اضافه کرد: دستگاههای دولتی موظف به استفاده از تمام توان برای تامین امنیت، درمان و رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان هستند و امروز روز وحدت و همراهی ملت و مسوولان است.

وی با تسلیت به مردم غیور کرمانشاه و خانواده های داغدار گفت: برای درمان، مسکن، امنیت و تامین نیازمندی های فوری مردم مناطق زلزله زده و کاستن از آلام آنان باید همه توان و قدرت خود را به کار بگیریم و تلاش کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن ، خسارت های ناشی از این حادثه را جبران کنیم.

ادامه دارد

به گزارش ایرنا زمین لرزه ساعت ۲۱:۴۸ شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶ با قدرت ۷.۳ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در عمق ۹.۳۳ کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.

این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده زیان ها و آسیب های زیادی به بار آورده و تا کنون بیش از ۲۰۰ پس لرزه داشته است


همه مردم ایران در غم مردم کرمانشاه شریک هستند

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *