معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

تعادل بخشی عرضه و تقاضای تخم مرغ و کنترل قیمت آن برای مصرف کنندگان در اولویت اصلی ستاد تنظیم بازار استان باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: با توجه به تولید ۴۷۰۰۰ تن تخم مرغ در سال و مصرف سالانه ۴۸۰۰۰ تن در استان ستاد تنظیم بازار می بایست با برنامه ریزی در بازه های مختلف زمانی این کمبود را مرتفع و تعادل را در بازار استان ایجاد نمایند.

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، یداله رحمانی در نهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت: با توجه به مصرف روزانه ۱۲۸ تن تخم مرغ در استان و برگزاری جلسه با شرکت تعاونی مرغ تخمگذار و توزیع تخم مرغ تولیدی استان مقرر گردید هر کیلو تخم مرغ با قیمت ۵۳۰۰ تومان درب مرغداری ها و ۵۵۰۰ تومان در محل توزیع عمده در شیرازعرضه گردد .

وی در ادامه بیان نمود : خوشبختانه تاکنون آنفولانزای فوق حاد پرندگان مرغداری های استان را درگیر ننموده و استان فارس در تامین تخم مرغ مصرفی تا حدود زیادی خودکفا و با واحدهایی که تا آخر سال به تولید می رسند مازاد بر نیاز استان هم تولید خواهیم داشت .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار داشت: بحث تنظیم بازار تخم مرغ به اتحادیه مرغ میهن ( اتحادیه مرغ تخم گذار ) در سطح کشور واگذار شده و در صورت نیاز به عرضه مستقیم و گسترده و در صورت نیاز واردات ، این اتحادیه نیاز بازار مصرف را برآورده می نماید و با اقدامات این اتحادیه و همکاری اصناف ، خوشبختانه قیمت تخم مرغ کاهش قابل ملاحظه ای پیدا کرد.

رحمانی عنوان داشت: وزارت جهاد کشاورزی به منظور تنظیم بازار و مرتفع ساختن نیاز تخم مرغ واحدهای صنفی و صنعتی ، آنها را به سمت خرید پودر تخم مرغ تشویق نموده تا تولید و واردات تخم مرغ تازه فقط به مصارف خانگی اختصاص یابد .

وی با توجه به افزایش قیمت محصولات لبنی در استان فارس اعلام داشت: در استان فارس روزانه ۱۶۰۰ تن شیر تولید میگردد که روزانه ۱۲۰۰ تن شیردرکارخانجات لبنی استفاده می شود و ۴۰۰ تن در کارگاه های کوچک (لبنی، بستنی بندی ) و کارخانجات سایر استان ها استفاده می شود .

وی در خصوص افزایش قیمت نهاده های کشاورزی که در نهایت به افزایش قیمت محصولات لبنی انجام شده بیان داشت : اقدامات زیادی توسط کار گروه تنظیم بازار انجام شده و در نهایت قیمت محصولات لبنی در استان به قیمت قبل بازگشته است که امید می رود با همکاریهای چند جانبه و بخصوص همکاری که بین اتحادیه های دامداران استان و اتحادیه های صنایع لبنی و کارخانجات وجود دارد قیمت ها حفظ خواهد شد .

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *