سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با اشاره به ماهیت میان بخشی گردشگری بر ضرورت همکاری بین بخش خصوصی و دولتی تاکید و در جهت رفع موانع سرمایه گذارن در بخش گردشگری ابراز امیدواری کرد

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با اشاره به ماهیت میان بخشی گردشگری بر ضرورت همکاری بین بخش خصوصی و دولتی تاکید و در جهت رفع موانع سرمایه گذارن در بخش گردشگری ابراز امیدواری کرد.

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، مهندس محمد ابراهیم فروزانی سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در جلسه کارگروه میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان با بیان اینکه مرمت و بازسازی قلعه ایزدخواست لازم و ضروری است ، افزود : قلعه قدیمی ایزدخواست اثر تاریخی به جا مانده از دوره ساسانی به شمار می رود که احیای این بنای تاریخی ارزشمند می تواند رونق گردشگری و اقتصادی برای این منطقه بوجود آورد.

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین نقش اقامتگاه های بوم گردی را در اقتصاد روستا و عشایر پر رنگ توصیف و بر شکل دیگری از مدیریت و مدل متفاوت در سطح کشور به جهت این اقامتگاه ها تاکید و بحث آموزش و تعریف استاندارد ها در این زمینه را از ضروریات این حوزه دانست.

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین گفت : تعدادی از شهر ها و روستاهای هدف گردشگری نیاز به توجه و طرح ویژه جهت همکاری مشترک برنامه اجرایی دارند که باید در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد.که در این مهم توجه به جوامع محلی و حفاظت از ضروریات این طرح ها می باشد . وی در  ادامه با اشاره به روستای ملیان که در عرصه محوطه تپه تاریخی انشان قرار گرفته است بر اجرای برنامه زمان بندی دقیق و معقول تاکید کرد واضافه کرد : باید جا به جایی اضطراری به نحوی صورت گیرد که جوامع محلی نیز در اجرای این طرح همگام و همسو باشند.

مهندس فروزانی در خصوص راه اندازی خانه کاشی شیراز نیز خواستار همکاری بیشتر شهر داری شیراز در این زمینه شد و با تاکید بر همکاری بین سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشری استان  و شهرداری شیراز خواستار استفاده شهرداری از هنر های دستی مرتبط با معماری شهری در منظر سازی شهری شد تا شیراز مقصد گردشگری کشور ، همانند گذشته هویت مند و پرتوان  مطرح ، که طرح خانه کاشی شیراز یکی از این موضوعات هویت ساز می باشد.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *