مزایده خانه تاریخی  افشاریان شیراز

 

خانه تاریخی افشاریان در شهر شیراز از سوی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی ـ فرهنگی کشور با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به  مزایده گذارده شده است.

 

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در ادامه روند واگذاری بناهای تاریخی به سرمایه گذاران توسط صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، خانه های تاریخی افشاریان متعلق به دوره قاجار در شهر شیراز  با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به صورت مزایده واگذار خواهد شد.

 

بنا بر این گزارش این خانه تاریخی به صورت قرارداد ۱۵ ساله واگذار می شود و متقاضیان جهت شرکت در مزایده می توانند اسناد مزایده را از دبیرخانه کمسیون مزایده صندوق احیا به نشانی تهران، میدان بهارستان، خیابان اکباتان، عمارت مسعودیه، ساختمان صندوق احیا به شماره تلفن ۳۳۹۹۲۰۱۶-۰۲۱ و یا پایگاه اینترنتی صندوق احیا به آدرس www.chre.irوهمچنین پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات تا تاریخ ۹۶/۱۱/۱۴ دریافت نمایند.

 

متقاضیان جهت شرکت در مزایده می توانند پیشنهادات خود را تا ساعت ۱۸ روز سه شنبه مورخ ۹۶/۱۱/۲۴ به دفتر مرکزی صندوق تحویل نمایند. تاریخ گشایش پاکتهای مزایده راس ساعت۱۱ روز یکشنبه۹۶/۱۱/۲۹ خواهد بود.

 

گفتنی است، خانه تاریخی افشاریان ترکیبی از فضاهای دو گونه بدون ارسی و با ارسی را دارد . بنا دارای حیاط مرکزی بوده و در سه جبهه آن یک اتاق ارسی، دو راهرو و دو اتاق دو دری ساخته شده است . نوع سازه بنا دیوار باربر، طاق ضربی، طاق و قوس می باشد. عمده مصالح به کار رفته در بنا آجر، سنگ، ملات گچ، چوب می باشد . همچنین تزئینات به کار گرفته شده در بنا حجاری،تزئینات چوبی، کاشیکاری، آجرکاری، نقاشی، آئینه کاری، گچبری است . این خانه توسط مستشیرالملک برادر قوام الملک در دوران قاجاریه ساخته شده است .

 

 

 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *