ارائه‌ی خدمات IUI در بیمارستان دولتی حضرت زینب شیراز

 

نخستین خدمت آی یو آی در اتاق عمل بخش ناباروری مرکز آموزش درمانی حضرت زینب (س) شهرستان شیراز، با موفقیت انجام شد.

به گزارش کانون خبر ایران؛ صدیقه عمویی رییس بیمارستان حضرت زینب (س) دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به انجام نخستین عمل آی‌یو‌آی با موفقیت در این مرکز، گفت: آی یو آی از خدمات فوق تخصصی محسوب و برای افراد مبتلا به نازایی در شرایط خاص تجویز و انجام می‌شود.

وی افزود: بیماری که این خدمت را برای نخستین بار در بیمارستان حضرت زینب (س) دریافت کرد، در فاز اولیه درمان که حدود سه هفته به طول انجامید، مراحل ویزیت، تزریق دارو، سونوگرافی و آزمایش‌های لازم را با موفقیت طی کرده و دو ساعت پس از انجام عمل آی یو آی با فراگیری آموزش‌های لازم، ترخیص شد.

دکتر عمویی در رابطه با این روش درمانی توضیح داد: آی‌یو‌آی به معنی تزریق اسپرم شسته شده به درون حفره رحم و یکی از روش‌های کمک باروری است؛ این فرایند موجب افزایش احتمال تماس تخمک با اسپرم در محیط رحم شده و شانس بارداری را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: آی‌یو‌آی، روشی بسیار ساده با کاربردی بسیار گسترده در درمان ناباروری محسوب می‌شود و امکان موفقیت آن، ۲۵ تا ۳۰ درصد است.

مدیر مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب (س) در رابطه با بخش نازایی این مرکز نیز گفت: این بخش به عنوان تنها بخش IVF دولتی در شیراز، بیش از یک ماه است فعالیت خود را آغاز کرده است و خدمات را با تعرفه دولتی به بیماران ارائه می‌دهد.

جورکش افزود: این مرکز با حدود ۴۰ مراجعه کننده در روز، هر ماه بیش از ۸۰۰ بیمار را پذیرش کرده و براساس تشخیص متخصصان، اقدامات درمانی را برای کمک به باروری زوج‌ها انجام می‌دهد.

او بزرگترین مشکل در این زمینه را نپذیرفتن هزینه‌های خدمات باروری از سوی بیمه‌ها عنوان و اضافه کرد: ۸۵ درصد هزینه‌های عمل‌های آی‌وی‌اف و آی‌یو‌آی، برای افراد دارای شرایط از سوی وزارت بهداشت تامین و ۱۵ درصد از بیمار اخذ می‌شود.

مدیر مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب (س) در عین‌حال یادآور شد که پرداخت هزینه از سوی وزارت بهداشت برای هر بیمار در خصوص خدمات آی‌وی‌اف یکبار و برای آی‌یو‌آی، ۲ بار در سال است و اگر بیمه‌ها همراهی کنند امکان کاهش هزینه‌ها وجود دارد.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *