مدیر کل ورزش و جوانان فارس : نمی توان محدودیت ایجادکرد و از جوان انتظار خلاقیت داشت

به گزارش کانون خبری ایران, حیدرعلی کامیاب که عصر یکشنبه ۱۵ بهمن در درمراسم تکریم ومعارفه روسای قدیم و جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگادسخن می گفت مسائل اجتماعی را یکی از دغدغه های اصلی جامعه دانست و افزود: اینکه گمان کنیم کسی با استفاده از سخت افزارهای جنگی به فرهنگ،اندیشه وباورهای نسل جوان بیاید باورغلطی است.

وی تغییرالگوی رفتاری ازسخت افزاربه نرم افزار را نقشه راه برای هدف قراردادن جوانان و استحاله فرهنگی دانست و گفت:امروزنوع مراقبت از نوجوان و جوان در مقابله با شبیخون فرهنگی تغییر کرده است.

کامیاب به روز بودن وبرنامه ریزی هدفمند در حوزه جوانان را نسخه پیشگیری ازبروز آسیب های اجتماعی دانست و گفت:دولت با درک صحیح از اهمیت این موضوع اعتبارات خوبی را برای مقابله با این دسته از آسیب ها پیش بینی کرده است.

مدیرکل ورزش وجوانان فارس باانتقاد از نبود نگاه کلان اجتماعی در سالهای گذشته در استان فارس گفت:دولت یازدهم و دوازدهم دراین بخش و بافراهم سازی زیرساخت های لازم برنامه ریزی های کلانی را جهت سوق دهی جوانان به سمت ارزش ها و باورهای عرف و رایج در جامعه انجام داده است.

کامیاب با بیان اینکه مسائل و مشکلات فرهنگی با توزیع شیرینی و چاپ بنر حل نخواهد شد افزود:حل مسائل فرهنگی نیازمند تدوین برنامه کلان در این حوزه با استفاده از دانش و تجربه کارشناسان آن دارد.

کامیاب اعتبار تخصیص یافته در حوزه آسیب های اجتماعی را برای استان فارس ۹ میلیاردو۸۰۰ میلیون تومان عنوان کرد با درخواست از فرماندارشهرستان پاسارگادبرای برگزاری جلسات ستادساماندهی جوانان گفت:باید به این باور برسیم که جنس دغدغه جوانان امروزبا جوانان یکی دو دهه گذشته متفاوت است.

وی اختصاص بودجه به پروژه درحال ساخت در همت آباد وساخت۵ زمین چمن مصنوعی را ازجمله اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی درشهرستان پاسارگاد عنوان کرد و تقدیر از نگاه ویژه فرماندار این شهرستان به حوزه ورزش گفت:برای تجهیز هیات های ورزشی پاسارگاد نیز ۱۰۰ میلیون تومان اعتباردرنظرگرفته شده است.

گفتنی است درمراسم ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله محمد اسماعیل حاجی پور،مهدی جعفری به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد معرفی شد.

خبرنگار: فرببا اکبری

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *