بهره‌برداری از پیشرفته‌ترین دستگاه آزمایشگاهی سلول کشور

با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از دستگاه «فاکس آریا» به عنوان پیشرفته‌ترین دستگاه آزمایشگاهی سلول کشور در دانشکده پزشکی شیراز بهره‌برداری شد.

 

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این آیین، آزمایشگاه مرکزی دانشکده پزشکی را پایه تحقیقات دانشگاه معرفی کرد و اظهار داشت: آزمایشگاه مرکزی، آزمایشگاه جامع، آزمایشگاه حیوانات، برج پژوهشی محمدرسول‌الله(ص) و مراکز تحقیقات، مراکزی هستند که زیرساخت پژوهشی دانشگاه را فراهم می‌کند.

 

سید بصیر هاشمی ادامه داد: دستگاه فاکس آریا به عنوان پیشرفته‌ترین دستگاه آزمایشگاهی در زمینه سلول، شناسایی چرخه سلولی، میزان سلول‌ها را در تکثیر و تولید مثل، مشخص کرده و در جداسازی سلول‌های بنیادی، بسیار کاربرد دارد.

 

وی با اشاره به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد ریالی این دستگاه، گفت: از این دستگاه تنها دو نمونه در کشور وجود دارد که دستگاه راه‌اندازی شده در دانشکده پزشکی، پیشرفته‌تر است.

 

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه دستگاه NMR را از دیگر تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی دانشگاه معرفی کرد که مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 هاشمی همچنین از پیگیری برای بهره‌برداری و راه‌اندازی دستگاه NGS با قابلیت انجام کارهای آزمایشگاهی در زمینه ژنتیک و ژن انسانی در آینده، در دانشکده پزشکی شیراز خبر داد.

 

رئیس دانشکده پزشکی شیراز گفت: در بازدید سرپرست دانشگاه به همراه معاونین پژوهشی و توسعه از دانشکده پزشکی در دهه فجر و به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از چند بخش آموزشی و پژوهشی دانشکده پزشکی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

محمدباقر خسروی فعالیت‌های عمرانی از جمله تجهیز، تعمیر و بازسازی فضاهای آموزشی و پژوهشی در دانشکده پزشکی را بسیار با اهمیت برشمرد و تاکید کرد: به همت مسؤولان و معاونت توسعه دانشگاه، از سال گذشته تاکنون، در سطح دانشکده پزشکی شیراز امکانات و فضایی فراهم شده است تا به ارتقای آموزش و پژوهش و تحقق اهداف دانشگاه کمک کند.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *