مدیر امور شعب بانک مسکن فارس خبر داد:  پرداخت وام ۸۰میلیونی بدون سپرده و اوراق

مدیرامور شعب بانک مسکن استان فارس گفت: تسهیلات خرید واحد مسکونی در بافت فرسوده شیراز برای زوجین بدون نیاز به سپرده‌گذاری تا ۸۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

 

به گزارش کانون خبر ایران، کمالی در جمع خبرنگاران افزود: به زوجین و خریداران واحدهای مسکونی در بافت فرسوده شیراز، تسهیلات بدون نیاز به سپرده‌گذاری تعلق می‌گیرد .

 

او افزود : اعطای این تسهیلات  به زوجین مبلغ ۸۰ میلیون تومان وبه دیگر افراد مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات اعطا خواهد شد .

 

وی با بیان اینکه مدت بازپرداخت این تسهیلات ۱۲ ساله است، گفت: در موضوع ساخت نیز همین میزان تسهیلات به انبوه‌سازان تعلق خواهد گرفت.

 

کمالی در عین‌ حال گفت: برای انبوه‌سازان شرایطی ایجاد شده است که در قبال ساخت واحدهای مسکونی در بافت فرسوده بتوانند از تسهیلات صندوق یکم، بهره مند شوند.

 

وی یادآور شد که سود تسهیلات صندوق یکم، برای خرید واحدهای مسکونی واقع در بافت‌های فرسوده ۸ و برای واحدهایی که در سایر نقاط شهر قرار دارد، ۹.۵ درصد است .

 

مدیر امور شعب بانک مسکن فارس در ادامه اظهار داشت : افراد برای استفاده از این تسهیلات باید براساس قوانین و دستورالعمل‌های موجود سپرده‌گذاری داشته باشند.

 

کمالی استقبال برای دریافت تسهیلات ساخت واحدهای مسکونی در بافت فرسوده شیراز را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: طی ۱۰ ماه گذشته برای ۵۸۴ واحد معادل ۲۷۵ میلیارد تسهیلات در بخش ساخت بخش فرسوده تامین مالی شده است.

 

مدیر امور شعب بانک مسکن فارس همچنین با مقایسه بین تسهیلات پرداختی ۱۰ ماه منتهی به پایان دی ماه امسال و سال گذشته، گفت: در بخش خرید مسکن، طی ۱۰ ماه ابتدای سال گذشته(۹۵) تعداد ۲ هزار و ۸۴۳ فقره تسهیلات پرداخت شد؛ امسال این میزان به ۴ هزار و ۱۹۲ فقره رسید که نشان از افزایش ۴۷ درصدی است.

 

او در تحلیل این آمار گفت: با توجه به رشد تسهیلات خرید مسکن می‌توان اینگونه استنباط کرد که تقاضای خرید مسکن نسبت به سال گذشته رشد مناسبی داشته و این نشان‌دهند حرکت در بازار مسکن است؛ اگر چه نمی‌توان مدعی بود که به رونق در این مبحث رسیده‌ایم.

 

کمالی اضافه کرد: با توجه به ثبات نسبی قیمت واحدهای مسکونی در سال ۹۶ می‌توان اینگونه تحلیل کرد که امروز بازار مسکن در بهترین حالت خود قرار دارد و امیدواریم تداوم حرکت را به سمت رونق کامل این بازار شاهد باشیم.

مدیر امور شعب بانک مسکن فارس همچنین با اشاره به آمارهای منتشر شده از سوی مراجع رسمی آماری کشور، گفت: تا پایان سال ۹۵ در کل استان فارس حدود ۱۶۰ هزار واحد مسکونی خالی وجود داشت که حداقل نیمی از این واحدها مربوط به کلان‌شهر شیراز باشد.

 

او تاکید کرد که با توجه به وضعیت بازار مسکن، احتمال افزایش تعداد واحدهای مسکونی فاقد سکنه در استان فارس طی ۱۰ ماه گذشته از سال ۹۶ وجود دارد.

 

مدیر امور شعب بانک مسکن فارس در ارائه‌ی گزارش وضعیت صندوق یکم نیز گفت: امسال بالغ بر ۸ هزار و ۱۹۳ فقره حساب در بخش صندوق یکم افتتاح شد.

 

کمالی اضافه کرد : با توجه به افتتاح ۶ هزار و ۴۴۵ فقره حساب در سال ۹۵ ، اکنون بیش از ۱۴ هزار فقره حساب صندوق یکم در استان فارس گشایش یافته است و ۱۳۰۳ نفر از تسهیلات صندوق یکم به مبلغ ۹۶۰ میلیارد ریال استفاده نموده اند.

 

او گفت: سقف تسهیلات صندوق یکم ۱۲۰زوجین  میلیون تومان پیش‌بینی شده و میزان سود این تسهیلات برای مناطق غیر بافت فرسوده ۹.۵ و برای بافت‌های فرسوده ۸ درصد است؛ قسط ماهیانه این تسهیلات حدود یک میلون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

کمالی با بیان اینکه بهترین راه برای خانه‌دار شدن، استفاده از امکان پس‌انداز بانکی و برخورداری از تسهیلات است، گفت: تا زمانی که سیستم پس‌انداز بانکی فعال نشود، نمی‌توان انتظار داشت که زمینه برای خانه‌دار شدن اقشار مختلف در مدت زمان مناسب فراهم شود.

 

شهروندان شیرازی با داشتن ۶۰ میلیون‌ تومان پس‌انداز خانه دار می شوند

 

او اعتقاد دارد که علی‌رغم شرایط دشوار اقتصادی حاکم بر مسکن، شهروندان شیرازی با داشتن ۶۰ میلیون‌ تومان پس‌انداز و بهره‌بردن از تسهیلات بانک مسکن قادر به تحقق آرزوی خانه‌دار شدن هستند.

 

کمالی همچنین از تلاش بانک مسکن برای حمایت از تولید داخل خبر داد و گفت: سال گذشته با پیش‌بینی تسهیلات تا سقف ۸۰ میلیون ریالی خرید کالا، تعداد ۷ هزار و ۳۴۶ فقره تسهیلات بدون سپرده‌گذاری به میزان ۵۸۸ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد.

 

او همچنین از پرداخت تعداد ۳ هزار و ۱۷۲ فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۳۳۳ میلیارد ریال به زوج‌های جوان طی ۱۰ ماه گذشته از سال ۹۶ خبر داد

 

مدیر امور شعب بانک مسکن فارس گفت: تسهیلات ازدواج برای آزادگان و جانبازان بالاتر از ۲۵ درصد و خانواده‌های شهدا، ۲۰ میلیون تومان است.

 

کمالی مدعی شد که بانک مسکن در شاخص مصارف به منابع، جایگاه خوبی بین بانک‌های استان فارس دارد و بالغ بر ۱۲۰ درصد از کل منابع خود را در قالب تسهیلات بانکی درون استانی هزینه کرده است.

 

مدیرامور شعب بانک مسکن استان فارس گفت: در بخش مسکن روستایی نیز طی ۱۰ ماه گذشته بالغ بر هزار فقره تسهیلات ساخت و ۹۳۶ فقره تسهیلات مسکن مرتبط با حوادث غیرمترقبه پرداخت شده که مجموع آن حدود ۴۵میلیارد ریال بوده است.

 

کمالی با بیان اینکه امسال تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در استان فارس به متقاضیان واگذار شده است، گفت: با توجه به افزایش تسهیلات پرداختی به واحدهای مسکن مهر تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال، شاهد شتاب گرفتن طرح‌های ساخت بوده‌ایم.

 

مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس خاطرنشان کرد که تعداد ۵ هزار و ۴۸۱ واحد مسکن مهر در فارس باقی مانده که تلاش‌ها برای بسته شدن پرونده‌ی این پروژه در سال ۹۷ تداوم دارد.

 

مدیر امور شعب بانک مسکن فارس خبر داد:  پرداخت وام ۸۰میلیونی بدون سپرده و اوراق

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *