مراسم جشن اشتغال و خودکفایی مددجویان کمیته امداد استان فارس

 

مدیرکل کمیته امداد استان فارس گفت: در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی توزیع ۲۵۰ واحدپنل خورشیدی و ۴۰۰ دستگاه خودروی زامیاد به بهره برداری می رسد.

به گزارش کانون خبر ایران بذرافشان افزود: توزیع  250 واحد پنل خورشیدی  به اقصی نقاط شهرستان استان فارس صورت گرفته است که این طرح به نام برکت آفتاب نامگذاری شده است و تا پایان سال ۱۵۰ واحد دیگر آن در منازل مددجویان مستقر خواهد شد درآمد ماهیانه حاصل از این طرح را برای هر خانوار ۸۰۰ هزار تومان  می باشد. همچنین توزیع ۴۰۰ دستگاه خودروی زامیاد،که این دو طرح بزرگ از مصادیق اقتصاد مقاومتی است.

وی  تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال پایدار و باثبات زنجیره ای تعریف شده است که شامل  استعداد سنجی ،مشاوره رایگان،آموزش رایگان ،نظارت قبل ،حین و بعد از اجرای طرح و نهایتاً ارائه تسهیلات به مددجویان انجام می گیرد که این زنجیره با پشتیبانی امداد و سایر دستگاه ها از محصولات مددجویان تکمیل می شود.

بذرافشان خاطرنشان کرد:استان فارس با میزان ۲۲۵ میلیارد تومان در جذب اعتبارات رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است که نشان دهنده فضای همدلی و تفاهم می باشد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بیان داشت: یکی از دغدغه های دولت تدبیر و امید را ایجاد اشتغال برشمرد و در این راستا برنامه هایی در دست اجرا می باشد .

بهرام لطیفی در بحث اشتغال مددجویان بیان داشت: کمیته امداد فارس با پرداخت مبلغ ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای مددجویان فراهم کرده است .همچنین مبلغ  26 هزار و ۷۱۳ فقره تسهیلات اشتغال  از این صندوق با اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰ هزار و ۱۵۶ میلیارد ریال زمینه ساز اشتغال ۳۱۰۰۰ نفر را ایجاد کرده است.

استاندار فارس ضمن تشکر از مدیر کل کمیته استان فارس اظهار داشت: هدف اساسی در کمیته امداد ایجاد اشتغال و توانمند سازی  مددجویان می باشد.و کرامت و منش اصلی را در در زمینه فرهم سازی اشتغال برای مددجویان دانست .

اسماعیل تبادار بیان داشت : بر اساس بررسی های انجام شده استان فارس از همه استان ها در بحث انرژی خورشیدی ظرفیت آن مهیا می باشد و تلاش دارد که زمینه و گستره این انرژی پاک  را به طریق اولی فراهم آورد.

 وی در پایان گفت :امیدواراست که این این مددجویان خود کارآفرینانی باشند و زمینه اشتغال را برای دیگران فراهم کنند.او از نمایشگاهی که از دستاوردها و توانمندی های مددجویان کمیته امداد برپا شده بود بازدید کردند.


خبرنگار:پریسا نیلایی

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *