اتصال انبار های نفت شهید تندگویان شیراز به شبکه ریلی کشور تا پایان سال ۹۷ 

مدیرعامل شرکت ملی  پخش فرآورده های نفتی منطقه ای فارس خبر داد:       

اتصال انبار های نفت شهید تندگویان شیراز به شبکه ریلی کشور تا پایان سال ۹۷ 

 مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت : انبار نفت شهید تندگویان شهرستان شیراز تا پايان سال ٩٧ به شبکه ریلی کشور متصل مي شود.

به گزارش كانون خبر ايران ، بني كريمي اظهارداشت : با اجراي اين طرح نفت مورد نیاز استان فارس از طریق خط آهن از مبادی مختلف تامین خواهد شد و مشکلات دریافت سوخت از استانهای دیگر کاهش مي يابد.

 وی اظهار داشت: هزینه‌های حمل و نقل فرآورده های نفتی استان ۱۲ میلیارد تومان در ماه می‌باشد که با اجرای این طرح، هزینه های مربوط به حمل و نقل کاهش می‌یابد و همچنین تخریب زیرساخت‌های جاده‌ای کمتر شده و محیط زیست نیز در معرض آسیب کمتری قرار خواهد گرفت.

  بنی کریمی خاطر نشان کرد : برای شروع این طرح انباری با ظرفیت ۳ میلیون لیتر مورد نیاز می‌باشد که این ظرفیت تا ۵ میلیون لیتر قابل افزایش است.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه، افزایش ظرفیت ذخیره سازی در انبار نفت شهید تندگویان نیز طرحی دیگر می باشد که در دست بررسی است و با جدیت تمام پیگیری می‌شود گفت: ظرفیت انبار فعلی ۱۶ میلیون لیتر می‌باشد که با وضعیت مصرف در استان این ظرفیت پاسخگوي نياز استان نيست .

بنی کریمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در استان فارس روزانه  12 میلیون لیتر از ۵ فرآورده اصلی که شامل گاز مایع، بنزین ،نفت سفید، نفت گاز و  نفت کوره می‌باشد تولید می‌شود که در سال‌های اخیر با توجه به گاز کشی در سطح استان مصرف فرآورده های نفتی، هم در نفت سفید و هم در نفت گاز کاهش یافته است.

 وی گفت : امکاناتی که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سطح استان فارس در اختیار دارد شامل :۴ انبار نفت باظرفیت ۲۲ میلیون لیتر،  4واحد سوخت گیری هواپیمایی، ۲۶۷ باب جایگاه سوخت مایع، ۱۲۷ باب جایگاه سي ان جي و ۳۷ باب شرکت های ممیزگاز مایع ،۳۷۲۰ باب مصرف کننده گان عمده در سطح استان  و ۶۴۸۰۵  باب مصرف کننده گان جزء که  شامل ادوات کشاورزی می‌باشند.

 بنی کریمی اظهار داشت :  فعالیت هایی که با توجه به امکانات گفته شده در دست اجرا می‌باشد شامل: ۵ باب جایگاه CNG ، ۷۰ باب جایگاه سوخت مایع، ۲۹۰۰ نازل فعال بنزین،   600 نازل فعالCNG  و ۱۰۳۸۱ ناوگان محلی جهت پخش و انتقال فرآورده های نفتی می‌باشد.

 این مسول با تاکید بر اینکه استان فارس بطور میانگین سومین مصرف کننده بعد از شهرهای تهران و اصفهان بوده و ۶ درصد از مصرف فرآورده های نفتی کل کشور در این استان می‌باشد گفت : این استان ۴۰ درصد از سوخت خود را از پالایشگاه شیراز تهیه می‌کند و مابقی را از ۶ مبادی تامین  هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، بوشهر و ماهشهر تامین می‌کند.

 مدیر عامل شرکت پخش ملی فرآورده های نفتی بیان داشت :در دهه مبارک فجر ۹ پروژه مربوط به جایگاه سوخت مایع و CNG  با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که سبب اشتغال ۷۹ نفر شده است.

 بنی کریمی از رویکردهای جدید شرکت پخش فرآورده های نفتی خبر داد و گفت :بزودی شاهد شرکت های صاحب صلاحیت در مدیریت جایگاههای سوخت خواهیم بود و می‌توانیم در خصوص مسایل ایمنی ، عرضه و خدمات کمیت و کیفیت را افزایش دهیم.

خبرنگار:سعیده بینایی

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *