مدیر فناوری اطلاعات منطقه‌ی آزاد کیش: حرکت کیش به سمت هوشمندسازی سرعت می‌گیرد

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه‌ی آزاد کیش گفت: حرکت به سمت هوشمندسازی و ایجاد جزیره‌ای هوشمند در دستور کار و اولویت‌های اصلی این سازمان است.

 

به گزارش کانون خبر ایران، امیر سودگران شنبه ۲۸ بهمن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در دوره‌های مختلف تلاش برای هوشمندسازی جزیره‌ی کیش دنبال شده اما هنوز ثمربخش نبوده است، گفت: برای رسیدن به هدف هوشمندسازی باید زیرساخت‌های مناسب در ابعاد بی‌سیم و باسیم را به عنوان یک ضرورت اصلی ایجاد کنیم.

 

او با اشاره به اینکه در بخش‌هایی زیرساخت ایجاد شده و جزیره کیش نسبت به سایر مناطق آزادکشور، وضعیتی بسیار مناسب‌تر دارد، گفت: علی‌رغم تمام اقدامات انجام شده و اینکه کیش حتی صاحب یکی از ۵ اپراتور تلفن همراه کشور است اما نسبت به شرایطی که برای هوشمندسازی نیاز داریم، اقدامات کامل نیست.

 

سوداگران با تصریح اینکه در اولین گام، احداث ۶۵ کیلومتر فیبر نوری پیش‌بینی شده است، گفت: پیش از این ۲۰ کیلومتر فیبرنوری احداث شده بود و با احداث ۶۵ کیلومتر دیگر، این زیرساخت تقریبا برای تمام مراکز تجاری و مسکونی ایجاد می‌شود.

 

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه‌ی آزاد کیش با بیان اینکه در سال ۹۲ حدود ۲۰ کیلومتر فیبرنوری در کیش اجرا و اتصال با سرزمین اصلی انجام شده است، گفت: برای اینکه وارد سرویس‌دهی خدمات هوشمند و شهر هوشمند شویم باید ۶۵ کیلومتر دیگر احداث شود.

 

سوداگران گفت: اجرای این پروژه قبل از سال جدید شروع و در کمتر از یکسال کامل می‌شود و هزینه آن حدود ۱۲ میلیارد تومان خواهد بود.

 

او توسعه‌ی تله‌کیش را دیگر اقدام مد نظر برای هوشمندسازی این منطقه‌ی آزاد اعلام و اضافه کرد: امیدواریم با برنامه‌های مد نظر طی ۱۰ سال کیفیت خدمات این اپراتور را تا سطوح ۴G و ۵G ارتقاء دهیم تا از امکانات زیرساختی بی‌سیم هم بهره‌مند شویم.

 

سوداگران از توسعه‌ی مناطق تحت پوشش وای‌فای رایگان در کیش به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌ها اشاره و اضافه کرد: امیدواریم تا قبل از نوروز ۹۷ بخش‌هایی را تحت پوشش وای‌فای قرار دهیم.

 

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه‌ی آزاد کیش تاکید کرد که اجرای طرح توسعه‌ی فیبر نوری، یک بستر برای خدمت‌رسانی است، گفت: تنها احداث خط فیبرنوری به معنای ارتقاء کمی و کیفی خدمات نیست بلکه فیبرنوری یک زیرساخت برای ارائه‌ی خدمات بیشتر و کیفی‌تر خواهد بود.

 

سوداگران در ادامه یکی از اقدامات برای هوشمندسازی را آشنایی با توانمندی‌های داخلی و خارجی و بسترسازی برای استفاده از این توانمندی‌ها دانست و گفت: برای رسیدن به این مهم، نمایشگاهی را پیش‌بینی  کرده‌ایم که به همت شرکت فروغ افکار، در جزیره‌ی کیش برگزار می‌شود.

 

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه‌ی آزاد کیش اضافه کرد: نخستین نمایشگاه کیتکس، سوم اردیبهشت ماه سال ۹۷ به مدت ۴ روز به همراه نشست‌های علمی، مسابقه و رویدادهای مختلف مرتبط با موضوع نمایشگاه، برگزار خواهد شد.

 

سوداگران با بیان اینکه یکی از اولویت‌های مهم مدیرعامل سازمان منطقه‌ی آزاد کیش، شهر خلاق است، گفت: شهرهای خلاق مد نظر یونسکو در ابعاد مختلفی تعریف می‌َود که یکی از این ابعاد، مدیا آرت یا هنرهای رسانه‌ای است.

 

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه‌ی آزاد کیش با بیان اینکه اقداماتی در زمینه‌ی هوشمندسازی شروع شده است، گفت: یکی از این اقدامات تولید اپلیکیشنی با عنوان آی‌کیش و با هدف برآورده کردن نیازهای گردشگران در ابعاد مختلف است.

 

سوداگران خاطرنشان کرد که با فراگیر شدن استفاده از اپلیکیشن آی‌کیش، واسطه‌گری در موضوع ارائه‌ی خدمات گردشگری که باعث افزایش نرخ خدمات و کاهش کیفیت خدمات شده است تا حد زیادی از بین می‌رود.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *