استاندار فارس: مدیران، جزئیات بحران آب استان را برای مردم تشریح کنند

استاندارفارس ازمدیران مربوط خواست جوانب بحران آب استان را برای مردم تشریح کنند.

به گزارش کانون خبر ایران، اسماعیل تبادار عصر شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان افزود: وجود آمارهای دقیق برای اطلاع و آگاهی از شرایط کنونی مسائل مرتبط با آب در همه حوزه ها امری ضروری است و این مهم نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: مدیریت بحران آب در استان نیازمند این است که اطلاعات دقیق و کارشناسی شده ای در خصوص شرایط گذشته و وضعت فعلی منابع آب و فعالیت های انجام شده در این زمینه در اختیار داشته باشیم.

استاندار فارس بیان کرد: باید مجموع اثرات صرفه جویی های حاصل از اقدامات مختلف از جمله اجرای طرح های آبیاری نوین به طور دقیق مشخص باشد و میزان آب صرفه جویی شده نیز ذخیره شده و برای استفاده از آن در آینده برنامه ریزی شود.

وی، نقش آبخیزداری در مدیریت بحران آب را بسیار تاثیرگذار دانست و خواستار توجه بیشتر به این موضوع در نقاط مختلف استان شد.

او افزود: توسعه طرح های آبخیز داری در شهرها و روستاهای فارس باید در دستور کار شهرداری ها، فرمانداری ها، دهیاری ها و دیگر مجموعه های ذی ربط قرار گیرد.

استاندار فارس گفت: موضوع آب باید با نگاهی عمومی در تمام دستگاه های اجرایی مورد توجه و در دستور کار قرار گیرد.

تبادار ادامه داد: تنها سازمان آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی متولیان موضوع آب نیستند بلکه همه دستگاه ها باید مدیریت بحران آب را در دستور کار قرار دهند و شرح وظایف مشخصی در این زمینه داشته باشند.

او گفت: بر اساس گزارش دبیر شورای حفاظت از منابع آب، شرح وظایف تمام دستگاه های اجرایی در حوزه مسائل مربوط به آب تا هفته آینده به آن دستگاه ها ابلاغ خواهد شد.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *