مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس: به عنوان یک کار قلبی در برگزاری همایش ملی ریحانة النبی همکاری می کنیم

به منظور هماهنگی در خصوص برگزاری همایش ملی ریحانه النبی ، فرماندار مُهر و جمعی از اعضای کارگروه های دبیرخانه منطقه ای این همایش ، با مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه ، دیدار کردند.

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از روابط عمومی فرمانداری مُهر ؛  فرماندار شهرستان مُهر در این جلسه ، ضمن تاکید بر ویژگی های شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) ، بیان داشت: همایش ملی ریحانه النبی حول محور شخصیت بزرگ حضرت فاطمة الزهرا (س) که از نقاط برجسته اشتراکات بین شیعه و سنی است برگزار می شود و می تواند محوری برای وحدت در منطقه ای باشد که ترکیبی جمعیتی از مذاهب اسلامی در آن زندگی می کنند.

وی ادامه داد: ترویج ونشر معارف اسلامی از اصلی ترین اهداف برگزاری همایش ملی ریحانه النبی است و برجسته شدن بخش هایی که می تواند وحدت را در منطقه ما انسجام و استحکام بیشتری ببخشد را می توان بهترین اتفاق در این همایش دانست.

سید محمد موسوی گفت: فعالیت های فرهنگی مرزهای سیاسی را برمی دارد و با توجه به علاقه و حضوری که علمای اهل سنت در همایش سال گذشته داشتند ، این موضوع به وضوح مشخص بود که ریحانه النبی می تواند محور وحدت در منطقه باشد.

موسوی ابراز داشت: اینجا منطقه ای با بافت سنتی و مذهبی است و ترکیبی از جمعیت اهل سنت و تشیع در آن زندگی می کنند و لذا حرکت در هر مسیری که وحدت آفرین باشد و به استحکام دوستی و برادری در منطقه کمک کند؛ بخصوص در منطقه ای که قطب اقتصاد کشور است ، شایسته ترین کار است.

در ادامه مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس  ، گفت: ارتقاء جایگاه فرهنگی و گسترش فعالیت های فرهنگی – مذهبی در سطح منطقه ، همواره از برنامه های سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بوده است و این سازمان همانند سال گذشته تلاش خواهد کرد در برگزاری هرچه بهتر این همایش ملی ، نقش آفرینی کند.

مهدی یوسفی افزود: کمک کردن در برگزاری همایشی به نام ریحانه حضرت رسول اکرم (ص) یک کار قلبی است و بنده و همکارانم نه به عنوان یک وظیفه و تعارف ، بلکه قلباً تلاش می کنیم تا در جهت اشاعه فرهنگ و معارف اسلامی در حد توان خود همراهی کنیم.

وی با ابراز امیدواری از نقش مهم همایش ریحانه النبی در تقویت فرهنگ دینی ، گفت: اخبار و اطلاعات مربوط به همایش سال ۹۵ را دنبال می کردم ، خوشبختانه خروجی بسیار خوبی داشته و عقیده دارم به زودی به یک برند معنوی شناخته شده بین المللی تبدیل خواهد شد.

همایش ملی ریحانه النبی اسفندماه امسال در شهرهای تهران (۷ اسفند) ، شیراز(۱۴ اسفند) و مُهر استان فارس (۱۵ الی ۱۷ اسفند) برگزار می شود.

 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *