برای نخستین بار تیم شهید چمران لارستان بر بام هندبال غرب آسیا/ کولاک شیرزنان لارستانی در اُردن

تیم شهید چمران لارستان با غلبه بر تیم ملی سوریه در فینال مسابقات، بر بام هندبال بانوان غرب آسیا قرار گرفت

 

به گزارش کانون خبر ایران، تیم شهید چمران این شهر در آخرین روز از مسابقات هندبال بانوان غرب آسیا عصر امروز چهارشنبه ۲ اسفندماه به مصاف تیم ملی سوریه رفت و توانست همچون سایر حریفان، این تیم را شکست دهد.

 

تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان که بنا به تصمیم فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از کشورمان در این تورنمنت بین‌المللی شرکت کرده بود، توانست با نمایشی قاطع و حرفه‌ای تمام رقبای خود را شکست دهد و با افتخار با اهتزاز پرچم سه رنگ ایران اسلامی بر سکوی نخست مسابقات غرب آسیا ایستاده و مدال خوش رنگ طلا را برای کشورمان به ارمغان آورد.

 

بانوان هندبالیست لارستانی در طول این مسابقات، در نخستین بازی با نتیجه ۴۳ بر ۸ برابر تیم ملی قطر پیروز شدند؛ در بازی دوم تیم ملی لبنان را با نتیجه ۲۹ بر ۱۹ مغلوب کرده و در بازی بعد با حساب ۳۸ بر ۱۶ مقابل تیم ملی قطر به برتری پرگل دست یافتند؛ سپس در بازی چهارم تیم میزبان یعنی اردن را در برابر دیدگان تماشاگران با نتیجه ۲۸ بر ۱۶ شکست دادند و در بازی پایانی، هندبالیست‌های لارستانی که خیالشان بابت قهرمانی کمی آسوده‌تر از تیم ملی سوریه بود، بازی را با آرامش بیشتری آغاز کردند.

 

در مسابقه نهایی امتیازات بسیار نزدیک در حال افزایش بود، تا اینکه بازیکنان تیم ملی کشورمان به تدریج با نزدیک شدن به پایان نیمه اول فشار را افزایش دادند و توانستند با فاصله ۴ امتیازی و با نتیجه ۸ بر ۴ به رختکن بروند.

 

در نیمه دوم، بازیکنان تیم شهید چمران لارستان از همان آغاز بازی، با شروعی آتشین فاصله امتیازات خود را بیشتر و بیشتر کردند تا اینکه حریف سوریه‌ای شیرازه بازی را از دست داد و با نتیجه سنگین و پرگل ۲۳ بر ۸ نتیجه را به شیرزنان ایرانی واگذار کردند تا بدین‌ترتیب برای نخستین بار بانوان غیور کشورمان به قهرمانی این مسابقات دست یابند.

 

بنا بر نتایج بدست آمده، تیم ملی ایران (شهید چمران لارستان) با ۱۰ امتیاز به قهرمانی رسید، تیم ملی اردن با ۸ امتیاز نائب‌قهرمان شد و تیم ملی سوریه با ۶ امتیاز به مقام سوم قناعت کرد.

 

مسابقات هندبال بانوان غرب آسیا با حضور ۶ تیم ایران، سوریه، اردن، قطر، عراق و لبنان از ۲۶ بهمن‌ماه تا ۲ اسفندماه جاری به صورت دوره‌ای برگزار شد و این ۶ تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

 

 

 

 

 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *