دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس از برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی با شعار «نشاط و شادابي، جامعه سالم و عاري از اعتياد» در ۱۸ اسفندماه در شيراز برگزار می‌شود.

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌هاي انجام شده و با هماهنگی‌های صورت پذیرفته با اداره كل ورزش و جوانان فارس، همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در ۱۸ اسفند ماه مصادف با ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز زن در شهر شيراز با شعار «نشاط و شادابي، جامعه سالم و عاري از اعتياد» برگزار می‌شود.

وي افزود: این همایش بزرگ با حضور مسئولين ارشد ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور، مسئولين استاني و آحاد مختلف مردم با در نظر گرفتن ۲ دستگاه خودرو پرايد و بيش از ۲۰۰ دستگاه دوچرخه به عنوان جايزه از مسيرهاي منتهي به سمت ورزشگاه ۵۰ هزار نفري شهرك ميانرود برگزار و در طول مسير نيز سازمان‌هاي مردم نهاد با برپايي غرفه‌هاي مختلف ضمن اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي نسبت به مضرات مواد مخدر و روانگردان‌ها، با پخت غذاهاي سنتي استان از شهروندان شركت كننده در همايش پذيرايي خواهند کرد.

ابراهیمی در ادامه با تقدیر از مسئولين اداره كل ورزش و جوانان استان بمنظور اجراي اين برنامه بزرگ در شيراز، نقش ورزش را در مبارزه با مواد مخدر مهم برشمرد و اظهار داشت: ورزش می‌تواند تأثیر بسزایی در امر مبارزه با پديده شوم مواد مخدر و ارتقای سلامت جامعه داشته باشد و باید با فرهنگ‌سازی و با گسترش ورزش همگانی در مقابله با مُعضل اعتیاد گام برداریم.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس، نفس این برنامه را در واقع انجام یک اقدام ورزشی و پیام آن را مقابله با مواد مخدر دانست و اظهار داشت: ترویج فرهنگ ورزش به ویژه در بين نوجوانان و جوانان باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد به مواد مخدر و داروهای روانگردان می‌شود.

محمدرضا ابراهيمي خواستار بسیج همگانی در برابر پديده شوم مواد مخدر شد و بیان داشت: مردم باید مسئولین را در جهت عاری نمودن جامعه از آسیب‌های اجتماعی ناشی از مُعضل مواد مخدر یاری کنند.

وي تصريح كرد: برای اینکه این بلای اجتماعی را از سطح جامعه بزداییم باید وارد یک جهاد اجتماعی شویم و با تمام توان در برابر آن ايستادگي كنيم.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس خطاب به دست اندرکاران عرصه مبارزه با مواد مخدر گفت: باید با برنامه‌ریزی و با عزمی راسخ به اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر پرداخت تا ان شاءاله شاهد کاهش اعتیاد در سطح جامعه باشیم.

انتشار دهنده: فریبااکبری

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *