اجرای طرح آرامش بهاری در ۵۰۱ بقعه متبرکه استان فارس

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس از اجرای طرح آرامش بهاری در ۵۰۱ بقعه متبرکه استان فارس خبر داد .

به گزارش کانون خبر ایران، حجت‌الاسلام سید عباس موسوی پیش از ظهر امروز در نشست خبری طرح آرامش بهاری اظهار داشت: این طرح از ۲۵ اسفندماه لغایت ۱۵ فروردین ۹۷ در ۵۰۱ بقعه متبرکه استان فارس اجرایی می‌شود.

وی افزود: برخی از اهداف این طرح که برای هفتمین سال انجام می‌شود، خدمت‌رسانی شایسته به زائران و مسافران نوروزی، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی بنا به فرمایشات رهبری و نشر معارف اسلامی و ترویج باورهای دینی و سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

موسوی گفت: مراسم تحویل سال نو در ۲۵۰ بقعه متبرکه و برای اولین بار، در بقعه متبرکه شاه داعی الی الله، برگزار می‌شود.

این مسوول اضافه کرد: در اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری، حدود ۶ هزار نفر اعم از مدیران، رؤسای ادارات، کارشناسان و کارکنان اوقاف فارس، هیئت امناء، خادمین رسمی، افتخاری و فصلی و مبلغین اعزامی و بومی در سراسر استان فارس فعالیت می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس بابیان این‌که اعزام مبلغین در دو بازه زمانی ۲۸ اسفند لغایت ۶ فروردین و هفتم فروردین تا ۱۵ فروردین‌ماه انجام می‌شود اظهار داشت: تعداد ۹۰ مبلغ اعزامی از شهر قم و ۱۵۰ مبلغ بومی، یاری گر اوقاف در اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در استان فارس هستند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت در بقاع مجری طرح در راستای اجرای طرح مهر تندرستی (اجرای نیات مرتبط با موقوفات کمک دارویی و درمانی) از دیگر برنامه‌های اوقاف در این طرح است.

موسوی اضافه کرد: مراسم غبارروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه و گلزار شهدای سراسر استان نیز از امروز ۱۹ اسفندماه آغاز و تا ۲۷ اسفند ادامه پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: اجرای مراسم آخرین جمعه سال با عنوان  اجتماع منتظران» در روز جمعه ۲۵ اسفند با برگزاری دعای ندبه و توسل به امام زمان (عج)، تهیه ده هزار جلد نقشه گردشگری شیراز و استان فارس با همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان و برپایی ۱۹ خیمه معرفت دینی در سطح استان، بخش‌های دیگری از فعالیت‌های اداره اوقاف و امور خیریه فارس در طرح نوروزی آرامش بهاری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: کلیه فعالیت‌های عمرانی بقاع متبرکه نیز تا ۲۵ اسفندماه خاتمه پیدا می‌کند و تا پایان طرح نوروزی آرامش بهاری، هیچ‌گونه فعالیت عمرانی در این اماکن انجام نمی‌شود.

 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *