مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس: ترویج کالای ایرانی مولفه‌ای اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس گفت: ترویج مصرف کالاهای داخلی؛ مولفه‌ای اساسی درتحقق  اقتصاد مقاومتی است .

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در مجمع عمومي سالانه بسيج كارگري فارس که در مركز فناوري و خدمات كسب و كار شهرك صنعتي بزرگ شيراز برگزار شد، با اشاره به راه اندازي پويش خريد كالاي ايراني با " شعار بياييد چرخه را بچرخانيم " توسط سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران، افزود: فرهنگ سازی و آگاه بخشی به جامعه به منظور انتخاب نوع کالا، سبب می شود تا مردم هنگام خرید به داخلی و خارجی بودن آن توجه کنند و استقبال عمومی برای استفاده از محصولات ملی گامی موثر در مسیر دستیابی به اقتصاد مقاومتی و رونق توليد و ايجاد اشتغال پايدار است .

وی تصريح كرد: مردم با خرید کالای ایرانی علاوه بر رونق واحد‌های تولیدی، از کارگرانی که شغل آن‌ها به دلیل رکود صنایع تهدید می‌شود، حمایت مي كنند .

فتوحي با تاكيد برلزوم  توسعه و تعميق فرهنگ بسيجي و جهادي براي ايجاد اشتغال پايدار در واحد هاي صنعتي، گفت: در اين زمينه برنامه جامعي تدوين و عملياتي شده است تا بتوانيم گام هاي موثري برداريم .

او همچنین گفت: در ۶ ماه اخير و با اختصاص مشوق هاي سرمايه گذاري در ۴۱ شهرك و ناحيه صنعتي كم تقاضا محور استان فارس آمار انعقاد قراردادهاي جديد و واگذاري زمين در شهرك هاي صنعتي ۲.۵ برابر شده است.

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس راه اندازي واحدهاي صنعتي راكد و حفظ اشتغال در واحدهاي موجود را از ديگر اولويت‌ها اعلام و اضافه کرد: در اين زمينه از تمام ظرفيت هاي قانوني استفاده مي كنيم تا شاهد بازگشت واحد هاي تعطيل به چرخه توليد باشيم .

مسئول سازمان بسيج كارگري سپاه فجر فارس نيز در اين مراسم از مهمترین رسالت هاي بسیج کارگری را فرهنگسازی برای رونق تولید ملی برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در اين زمينه برنامه هاي مختلفي در استان اجرایی شده است. 

سرهنگ پاسدارمحمدعلي حميدي با اشاره به معرفي واحد هاي توليدي و صنعتي متقاضي دريافت تسهيلات به بانك انصارگفت: بيش از ۵۰۰ ميليارد تومان تسهيلات توسط اين بانك به واخدهاي توليدي پرداخت شده است .

حمیدی همچنين با اشاره به عارضه يابي و رفع مشكل واحدهاي صنعتي در فارس گفت: در اين زمينه باهمكاري سازمان بسيج كارگري مشكل ۴۰ واحد صنعتي و توليدي رفع شده و این واحدها به چرخه توليد بازگشته اند . 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *