رییس سازمان صنعت فارس: فارس در اشتغال صنعتی رتبه هفتم کشور است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس مدعی شد که این استان به لحاظ تعداد پروانه‌های صادره رتبه‌ی چهارم و به لحاظ اشتغال صنعتی رتبه‌ی هفتم کشور را دارد.

 

به گزارش کانون خبر ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، علی همتی گفت: فضای صنعتی تعریف و ایجاد شده در شهرک های صنعتی استان فارس تا این زمان حدود ۷۲۰۰ هکتار در قالب ۶۱ شهرک و ناحیه، قطب و منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی است.

 

او گفت: تاکنون تعداد ۴۲۵۴ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با میزان ۷۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال سرمایه و اشتغال ۹۸ هزار و ۱۶۱ نفر صادر و فعال شده است؛ در یازده ماه گذشته نیز تعداد ۱۹۰ پروانه صنعتی بامیزان سرمایه گذاری ۱۰ هزار و ۴۸۸ میلیارد ریال سرمایه‌ و اشتغال ۳۰۵۱ نفر صادر شده است .

 

وی تصریح کرد: بیشترین تعداد پروانه صنعتی مربوط به بخش صنایع کانی غیرفلزی به تعداد ۱۵۱۶ واحد بوده که حدود ۳۶ درصد پروانه ها را شامل می شود و کمترین سرمایه گذاری در صنعت کامپیوتر و فعالیت های مربوطه است.

 

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه بیشترین تعداد صنایع فعال در بخش صنایع غذایی است، گفت: صنایع شیمیایی و سلولزی در رتبه‌های بعدی قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد صنایع در شیراز به‌عنوان مرکز استان فارس استقرار دارد، گفت: این تعداد ۵۴ درصد کل را در برمی‌گیرد.

 

همتی خاطرنشان کرد: در بخش تولید انرژی به لحاظ ریسک و سرمایه گذاری بالا کمتر سرمایه گذاری شده است؛ لذا با توجه به اینکه دولت اولویت هایی در این زمینه قائل شده استقبال سرمایه گذاران بویژه در زمینه تولید برق و   (CHP) بیشتر شده و در این زمینه سرمایه گذاری هایی در حال انجام و در زمینه بازیافت هم سرمایه گذاری کمی انجام شده است .

 

رییس سازمان صنعت فارس گفت: استان فارس در پروانه بهره برداری از نظر تعداد رتبه ۴، از نظر سرمایه رتبه ۱۲ و از نظر اشتغال صنعتی رتبه ۷ کشوری را به خود اختصاص داده است.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *