بازارچه های صنایع دستی در جوار آثار تاریخی فارس راه اندازی شد

به گزارش کانون خبر ایران، مصیب امیری افزود: در ایام تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۶ یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی استان انجام شده که نسبت به آمار مشابه سال ۱۳۹۵ حدود هشت درصد فزونی داشته است.
مصیب امیری افزود: در حوزه اسکان مسافران نوروزی سال گذشته سه میلیون نفر از اقامتگاه های استان فارس مانندهتل ، هتل آپارتمان ، مهمانسراها ،مدارس و…استفاده کرده اند.
وی ادامه داد: امسال ظرفیت اقامت ۴۶۸ هزار و ۲۰۰ نفر شب برای هر روز اقامت تدارک دیده شده است و بر اساس پیش بینی ها نسبت به سال های گذشته بیش از تعداد مسافران ظرفیت اقامت ایجاد شده و در این خصوص جای هیچگونه نگرانی نیست.
وی اضافه کرد: ۱۶۳ پایگاه انتظامی، ۵۶ پایگاه هلال احمر،۱۶۰ پایگاه اورژانس، ۱۳۲ پایگاه امداد خودرو، ۱۷۶ مرکز درمانی، ۷۳ قاضی کشیک، ۷۲ شورای حل اختلاف، ۱۳۶ شرکت بیمه، ۱۶۹پایگاه و کیوسک اطلاعات رسانی در سراسر استان فارس به مسافران نوروزی خدمات رسانی خواهند کرد.
وی افزود: مجموعا یک میلیون و ۷۰۰ هزار نسخه بروشور و کتابچه با اطلاعات به روز توسط همه ارگان های استان تهیه شده که در اختیار گردشگران ایام نوروز قرار خواهد گرفت.
امیری با تاکید بر امر نظارت و بازرسی از اماکن گردشگری استان در ایام عید نوروز گفت: در نوروز پیش رو ۳۶ تیم ویژه نظارتی توسط اداره کل میراث فرهنگی، ۱۳۲ تیم بازرسی اصناف و سازمان صنعت و معدت و تجارت، ۱۴ تیم از دانشگاه علوم پزشکی ، ۱۴ تیم سازمان تعزیرات حکومتی که جمعا ۲۴۴ نفر کار نظارت و بازرسی در این ایام را در سراسر استان انجام خواهند داد. 
وی ادامه داد: نوروزگاه ظرفیت جدیدی است که در استان فارس ایجاد شده و هدف آن زنده نگه داشتن آیین و سنت های نوروز و آشنایی مردم با این آداب است که در ایام عید نوروز در مجاورت مکان های گردشگری ایجاد خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه گفت: در مجموعه میراث جهانی تخت جمشید رنگ آمیزی و آماده سازی تابلوهای دو زبانه انجام شده و همچنین برای آسایش و رفاه بیشتر گردشگران مهد کودکی در مجاورت این مکان پیش بینی شده است.
امیری افزود: ۱۲۰ راهنمای افتخاری در ایام نوروز آموزش داده شده اند تا در مجموعه تخت جمشید به مردم خدمات ارایه کنند و همچنین برای رفاه بازدید کننده ها باجه های بلیت فروشی این مکان افزایش پیدا کرده و سرویس های بهداشتی نیز ساماندهی شده اند.
وی در خصوص اقدامات انجام شده در شهرستان پاسارگاد و مقبره کوروش نیز گفت: مجتمع خدمات رفاهی این محل نیز تکمیل شده که در ایام تعطیلات نوروز آماده خدمات رسانی به گردشگران باشد و همچنین تعدادی ماشین های برقی نیز خریداری و در اختیار بازدید کننده ها قرار گرفته است.

خبرنگار: فریبا اکبری

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *