معاون استاندار فارس:تداوم اردوهای راهیان نور،مسئولیتی مهم است

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: اردوهای راهیان نور جایگاه مناسبی برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت فراهم می کند لذا تداوم و تقویت این کار فرهنگی، مسئولیت اجتماعی مهمی است.

 

به گزارش  کانون خبر ایران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، هادی پژوهش جهرمی در جلسه ستاد راهیان نور استان افزود: برگزاری اردوهای راهیان نور موجب تقویت روح معنویت در بین اقشار مختلف مردم می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ابراز داشت: همه ما نیاز داریم چه در خلوت و چه در جلوت خود از فضای مادی دنیوی مقداری فاصله بگیریم و این سفر روحانی(راهیان نور) موجب تقویت و بهینه سازی روحی، معنوی و فکری ما می شود.

وی سفر راهیان نور را ابزاری گرانبها و سپر محکمی در مقابل هجمه های فرهنگی و هویتی دانست و گفت: راهیان نور فعالیت فرهنگی بسیار بزرگ است به خصوص برای نسل جوان که دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، فضای جدیدی ایجاد می کند در نتیجه همه مسئولان باید نهایت تلاش خود را برای مدیریت هرچه بهتر این فعالیت فرهنگی به‌کار گیرند.

پژوهش جهرمی ابراز داشت: ستاد راهیان نور باید تبدیل به یک قرارگاه شود تا در طول سال جلسات و برنامه های آن به شکل منسجم تر و منظم تری انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: کمیته های چهارگانه اعزام، فرهنگی، راویان و کمیته اطلاع رسانی و رسانه ای با توجه به مسئولیت و وظیفه ای که برای این کمیته ها تعریف شده است، باید به نحو مطلوب مسائل مرتبط با خود را مدیریت وسازماندهی کنند.

وی ادامه داد: برای برگزاری مطلوب اردوهای راهیان نور، گروههای مرجع مردمی را اعزام کرده و از ظرفیت گروههای مردمی بیشترین استفاده را ببریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: امنیت سفر از اهمیت والایی برخوردار است لذا باید با برنامه ریزی و هماهنگی مناسب زمینه را برای انجام سفر ایمن مهیا کرد.

برنامه راهیان نور به اعزام افراد به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس گفته می شود.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *