امام جمعه موقت شيراز: فضای مجازی علت ۱۷ درصد طلاق‌ها است

امام جمعه‌ی موقت شیراز گفت: براساس آمارها فضای مجازی و گسترش استفاده از آن علت وقوع ۱۷ درصد از کل طلاق‌ها است.

 

به گزارش کانون خبر ایران، حجت‌الاسلام محمدحسن مرادی چهارشنبه ۲۳ اسفند در مراسم تکریم و معارفه‌ی مدیران عامل پیشین و جدید مخابرات فارس، گفت: امروزه در ایران ۸۴ میلیون شماره تلفن همراه و بالغ بر ۴۸ میلیون گوشی تلفن همراه هوشمند فعال وجود دارد.

 

مرادی با اشاره اينكه استفاده از تلفن همراه هم فرصت سازي و هم فرصت سوزي است، گفت: پركردن اوقات فراغت، انجام معاملات و كارها، به جاي آوردن صله رحم، امر به معروف و نهی از منکر را می‌توان از مزایا و فرصت‌های تلفن همراه دانست.

 

امام جمعه‌ی موقت شیراز گفت: امروزه ۶۸ درصد از جوانان هنگام خواب گوشي همراه خود را زير سر گذاشته و مابقي هم در حالي تلفن همراه در شارژ است آن را نزد خود دارند و حتی مي‌خوابند .

 

مرادی با اشاره به اينكه امروزه يكي از مشكلات روستائيان اينترنت پرسرعت است، خاطر نشان كرد: اينترنت يكي از نشانه‌هاي ظهور حضرت بقيه‌الله(عج) بوده است، يعني در زمان ظهور حضرت با يك پيام تمام دنيا متوجه مي شود .

 

امام جمعه‌ی موقت شیراز گفت: اينترنت ساخته و پرداخته غربي‌ها نيست بلكه مهندسين شرقي با هجرت به غرب باعث تكامل و رشد آن شدند .

 

امام جمعه موقت شيراز به پيشنه ورود تلفن به ایران اشاره و خاطر نشان كرد: تلفن از سال ۱۳۳۶ در كشور حاكم شد و تا قبل از انقلاب اسلامي در كل كشور حدود ۸۰۰ هزار تلفن ثابت وجود داشت؛ اما امروز بالغ بر ۵۰ ميليون تلفن موجود است هر روز نيز شاهد پيشرفت در اين زمينه هستيم .

 

مرادي گفت: در گذشته زندگي ها صورت دايره‌اي بود يعني افراد دور هم مي‌نشستند و به گفت و گو مي پرداختند، در دوران بعد از انقلاب زندگي به صورت نعل اسبي شد، يعني مردم در كنار هم مشغول به تماشاي تلويزيون بودند، اما امروزه زندگي‌ها به صورت نقطه‌ای است و حتی در میهمانی و دورهمی‌ها هم هر کس با تلفن همراه خود مشغول می‌شود.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *