استاندار فارس عنوان کرد: آمادگی بیش از پیش فارس برای پذیرایی از میهمانان نوروزی

استاندار فارس گفت: این استان آمادگی بیشتری نسبت به گذشته برای پذیرایی از مسافران نوروزی فراهم کرده است و امید داریم امسال شاهد اقامت و بازدید بیشتری از طرف مسافران نوروزی در استان فارس باشیم.

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، اسماعيل تبادار در حاشيه بازديد از آرامگاه حافظ، سعدي، موزه سنگ و بناي هفت تن، گفت: استان فارس و شهر شيراز پذيراي مهمانان فراواني از سراسر كشور و كشورهاي خارجي هستند.

او اضافه کرد: هم اكنون شاهد وضعيت مناسب تري در سطح شهر شيراز هستيم كه از آمادگي شهرداري شيراز حكايت مي كند و شهر مصداق گل و بلبل شده است چرا كه شيراز در كنار همه آثار ارزشمند مذهبي، تاريخي و فرهنگي اش به عنوان شهر راز و شهر گل و بلبل شناخته مي شود .

نماينده عالي دولت در استان فارس با اشاره به اين كه اداره كل ميراث فرهنگي و بخصوص شهرداری شیراز استان تلاش فراواني داشته اند تا خدمات بيشتري نسبت به گذشته به مسافران ارائه دهد، گفت: فضاي سبز، روشنايي و انواع خدمات مورد نياز مسافران در شهر شيراز از جمله مولفه هاي مورد توجه به منظور ايجاد تسهيلات بيشتر براي مسافران نوروزي در استان فارس و شهر شيراز بوده است .

وي با بيان اين كه سال گذشته پنج ميليون ورودي و حدود يك ميليون و ۶۰۰ هزار بازديد از اماكن گردشگري استان فارس ثبت شده است، افزود: حدس مي زنيم امسال با توجه به تلاش ها و اقدامات صورت گرفته، شاهد ورود، اقامت و بازديد بيشتري در ايام نوروز باشيم .

تبادار با تاكيد بر اين كه سراسر استان فارس مالامال از آثار تاريخي و فرهنگي است، گفت: تخت جمشيد، پاسارگاد، فيروزآباد و كازرون و سایر مناطق دیگر از جمله مناطقي هستند كه گردشگران براي ديدن آثار تاريخي، به آنجا مراجعه مي كنند .

استاندار فارس در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه تكميل زيرساخت هاي حمل و نقل جاده اي، ريلي و هوايي براي تسهيل ورود مسافران به فارس ضرورت ويژه اي دارد، افزود: در حمل و نقل هوايي شرايط مناسب است و سالن بين الملي فرودگاه شيراز در سال ۹۷ بهره برداري مي شود كه فرصت بزرگي براي مسافران خارجي فراهم مي كند .

نماينده عالي دولت در استان فارس با اشاره به تلفات جاده اي استان، اظهار داشت: اولين آزادراه جنوب كشور در سال ۹۷ در اين استان به بهره برداري مي رسد و همچنين ۴۵۰ كيلومتر بزرگراه در دستور كار قرار دارد كه بايد ۶۰۰كيلومتر بزرگراه ديگر نيز در دستور کار و مورد توجه قرار گيرد .

تبادار با بيان اين كه قطار مثلت طلايي اصفهان- يزد-شيراز تاكنون سفرهايي داشته است و تصريح كرد: براي تقويت حوزه گردشگري مولفه هاي متعددي مانند هتل ها، مراكز بوم گردي در شهرها و روستاها و … مورد نياز است كه بايد تامين شود .

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *