شهردار شیراز: کمیته مشترک شهرداری و دانشگاه شیراز تشکیل می‌شود

شهردار شیراز از تشکیل کمیته مشترکی بین دانشگاه شیراز و شهرداری به منظور حل مسائل فی مابین این دو مجموعه خبر داد .

به گزارش کانون خبر ایران به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور از باغ ارم بازدید و با رییس دانشگاه شیراز گفت و گو کرد.

اسکندرپور دانشگاه شیراز را عنصر فرهنگی غنی برای شهر شیراز قلمداد و اضافه کرد: دانشگاه شیراز، دانشگاهی مادر و با سابقه‌ای طولانی است که باید به روزهای اوج خود بازگردد چراکه ما معتقدیم همانگونه که شیراز باید مثل شیراز باشد، دانشگاه شیراز نیز باید مثل دانشگاه شیراز در روزهای اوجش باشد .

وی افزود: تمامی مسئولین و متولیان باید بستر را به گونه ای فراهم کنند تا این ظرفیت عظیم دوباره در سطح بین المللی مطرح و جایگاهش بازتولید شود. شهرداری نیز در این مسیر همکاری های لازم را برای توسعه روزافزون دانشگاه شیراز انجام خواهد داد .

شهردار شیراز مهمترین چالش امروز کلانشهر ها را مسائل اجتماعی دانست و گفت: اگر تلاش مشخص، معنادار و هدفمند برای رفع مسائل اجتماعی نشود، این موضوع به بحرانی برای ویرانگر برای شهرها تبدیل می شود.

او اضافه کرد: به عنوان شهردار شیراز ترجیح می دهم به جای آغاز پروژه های جدید عمرانی در کنار سایر دستگاه های متولی فرهنگی اجتماعی در مسیر حل مشکلات اجتماعی شهر تدابیری جدی بیاندیشیم.

شهردار شیراز گفت: حمایت و همکاری مجموعه ارزشمندی چون دانشگاه شیراز با ظرفیت های علمی و پژوهشی خود می تواند راهگشا باشد؛ اگرچه از همه دستگاه های ذی ربط می خواهم برای ساماندهی مسائل فرهنگی اجتماعی شهر با شهرداری مشارکت کنند .

وی اضافه کرد: من به عنوان دانشجوی قدیمی دانشگاه شیراز برای حفظ و ارتقای جایگاه این دانشگاه از هیچ کمکی دریغ نمی کنم. نگاهمان به شهرداری و دانشگاه شیراز به عنوان دو مجموعه جدا نیست؛ ما یک مجموعه هستیم و شهرداری به عنوان متولی امور شهر باید به حل مسائل و مشکلات نهادهای مختلف شهری از جمله حوزه دانشگاه، حوزه سلامت و بهداشت شهری و … کمک کند .

احداث پل اتصال چمران شمالی و جنوبی به عنوان یک المان شاخص شهری 

اسکندرپور گفت: معتقدیم شیراز تمدن و ظرفیت های فرهنگی ویژه ای دارد که می تواند این شهر را در سطح بین المللی شاخص کند. به عنوان مثال باغ ارم به عنوان باغ گیاهشناسی دانشگاه شیراز یکی از مجموعه های بی نظیر گردشگری ایران است یا باغات قصردشت به عنوان ریه های تنفسی شهر در هیچ شهر دیگری از ایران وجود ندارد و این موارد امتیازات ویژه شیراز هستند که با شاخص کردن آنها می توان فرصت های جدیدی را تولید کرد .

شهردار شیراز با اشاره به خلق ظرفیت های جدید گردشگری برای شیراز عنوان کرد: پل اتصال چمران شمالی و جنوبی به عنوان یک ظرفیت جدید گردشگری و معماری سال آینده به مسابقه ای ملی یا بین المللی گذاشته خواهد شد تا به یک المان شاخص در شیراز تبدیل شود. در دو سمت این المان نیز دو پروژه فرهنگی ماندگار ساخته خواهد شد که مجموعا ظرفیت جدیدی را برای رشد و توسعه شیراز خلق می کند 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *