تاریخچه توریسم

ناصر بهمنی گفت: اصولا در گذشته توریسم به مسافرت تفریحی اطلاق می شد و اما  در سال های اخیر ، به هر گونه مسافرتی که شخص بواسطه آن از محیط کار و زندگی دور می کند اطلاق میشود.

به گزارش کانون خبر ایران بهمنی طی مصاحبه ای با خبرنگار کانون خبر ایران در خصوص صنعت توریسم گفت: کلمه توریسم و یا توریست  اولین بار بطور رسمی در سال ۱۹۳۷ میلادی توسط اتحادیه ملل (  U.N  ) استفاده شد ، در حالیکه صنعت توریسم بسیار قدیمی تراست . 

وی گفت: گویند جرج سوم پادشاه بریتانیای کبیر به عتوان اولین توریست شناخته میشود ، توریسم به سبک و شیوه کنونی از قرن نوزدهم پیشرفت نمود و  اشراف زادگان انگلیسی بیش از دیگران راغب به  شرکت در تورهای تفریحی و هنری بودند، و شاید به جرات بتوان گفت بنیان گزار توریسم انگلیس ها می باشند.
 
بهمنی اضافه کرد: پیشرفت واقعی توریسم با اختراع راه آهن در سال ۱۸۴۱ معنا بهتری یافت و از سال ۱۹۶۳ خطوط هوائی هم مانند راه آهن با انتقال تورهای دسته جمعی برای توریسم بین المللی فعال شد .

  وی گفت : در اصل توریسم جمعی تا زمانی که  دو عامل مهم زیر پدید نیامد توسعه چندانی نیافت                                   1) آموختن زبان های مختلف که به حمل و نقل و گفتگو  کمک شایانی داشت   

 2) پیشرفت وضعیت اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی مردم که به مزایای تفریح ، استراحت ، تعامل با همنوعان دیگرمناطق و اثرات سفر در تقویت روح و روان  بیشتر آشنا شدند.    

 وی افزود: مطالب مزبور خلاصه گزارش اجمالی از سیر رشد توریسم بود که تقدیم دوستان هم اندیش می نماید.


خبر نگار: امیرمیرزاده 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *