ستاد امر به معروف فارس

نشست خبری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس برگزار شد

نظارت ضعیف بر اجرای قانون امربه‌معروف در ادارات و سازمانهای فارس / رسانه مهترین ابزار برای به هدف نشستن فعالیتهای امر به معروف است /در سال گذشته ۴۰۰ هزار نفر ساعت کلاس آموزشی امربه‌معروف و نهی از منکر برگزار شده / یکی از اهداف اصلی ستاد امربه معروف فارس کمک به مسئولین و مطالبگری مردمی است /

 

دبیر ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر استان فارس با اشاره به اینکه نظارت بر حسن اجرای قانون امربه‌معروف و نهی از منکر در اداره‌ها ضعیف است، گفت: قانون ۴۲۷ در مورداجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر ۲۶ سازمان را موظف به فرهنگ‌سازی کرده اما این قانون به‌خوبی اجرا نشده است.

 

به گزارش کانون خبر ایران  از شیراز،. به مناسبت هفته امربه معروف و نهی از منکر به دعوت ستاد احیا امربه معروف و نهی ازمنکر استان فارس نشست خبری با حضور اهالی رسانه در فارس برگزار شد .

حجه الاسلام  مهدی آدینه در ابتداء این نشست خبری ضمن خوش آمد گویی به خبرنگاران آنها را خدمتگذران صدیق رسانه کشور خطاب کرد و افزود : رسانه مهترین ابزار برای به هدف نشستن فعالیتهای هر نهاد و سازمان است و این محقق نمیشود مگر با مطالبگری جدی اهالی رسانه که باعث قوام پیگری بیشتر مطالبات مردمی از مسئولین و معرفی ستاد امر به معروف به جامعه خواهد شد .

 

آدینه در ادامه افزود رسانه با اقدامات متنوعی می‌تواند به گسترش فریضةامر به معروف و نهی از منکر در جامعه یاری رساند و ارتقای سطح آگاهی توده‌ها از جایگاه این فرضیه در نظام هنجاری دین؛ تأکید بر اهمیت فرضیه مذکور در جامعه؛ بیان مصادیق «معروف» و «منکر» و نیز شرایط موانع و آثار اجرایی شدن  «امر به معروف و نهی از منکر» را در پی خواهد داشت . اهالی رسانه نیز مطابق آیه شریف ۱۱۰ آل عمران در صورت ورود به عرصه همیاری امر به معروف جز بهترین های امت اسلامی قرار خواهند گرفت.

 

در ادامه این نشست خبری برادرارزشی سلیمان مهدوی دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر فارس و نماینده آیت الله دژکام در ستادامر به معروف استان فارس  با اشاره به اینکه نظارت بر حسن اجرای قانون امربه‌معروف و نهی از منکر در اداره‌ها ضعیف است، افزود: قانون ۴۲۷ که حدود ۱۴ سال پیش در مورداجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر ۲۶ سازمان را موظف به فرهنگ‌سازی کرده هنوز  به‌خوبی اجرانشده و این خود یک مطالبگری است از همه دستگاه های متولی که در قانون صریحا به وظایف این نهاد ها و سازمانها اشاره شده است.

 

دبیر ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر فارس خاطرنشان کرد: امربه‌معروف به‌عنوان حرکتی جهان‌شمول  به‌درستی در جامعه تبیین نشده چراکه مفهوم واقعی این فریضه نجات از فساد، تکامل و رفتن به‌سوی جامعه مدنی است.

مهدوی تصریح کرد: در سال گذشته ۴۰۰ هزار نفر ساعت کلاس آموزشی امربه‌معروف و نهی از منکر برگزار و نتایج مثبت در اداره‌ها و سازمان‌ها به دست آورده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی بیان داشت: حمایت از درستکاران، تبلیغ فریضه امربه‌معروف و تبیین مفهوم امربه‌معروف، آموزش و آگاهی بخشی، تبدیل امربه‌معروف به‌عنوان قانون و ایجاد بستر مناسب برای رسیدن به مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از دیگر وظائف ستاد احیاء امربه‌معروف است. در همین راستا در حدود ۲۲۰ مسجد در سطح استان که ۱۷۰ مسجد و حسینیه در سومین حرم اهل البیت (ع) به همت ستاد امر به معروف استان راه اندازی شده و احکام ریئس شورای امربه معروف مسجد ومحله به امام جماعت اهدا شده است .

دبیر ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر فارس اضافه کرد: به  مناسبت هفته امربه‌معروف و نهی از منکر ۳۹ عنوان برنامه از دهم تا شانزدهم شهریورماه با شعار نهضت حسینی، مطالبه‌گری و مسؤولیت اجتماعی در استان فارس برگزار می‌شود.

 

وی ابراز داشت: امربه‌معروف و نهی از منکر مسؤولان، مطالبه‌گری، مسؤولیت اجتماعی، فرهنگ‌سازی، رسالت و رسانه، نظارت همگانی و نیز سال رونق تولید ازجمله عناوین روز‌های هفته امربه‌معروف و نهی از منکر است.

مهدوی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هفته امر به معروف و نهی از منکر در سال جاری با شعار «نهضت حسینی، مطالبه‌گری و مسئولیت اجتماعی» در هفته اول محرم اجرا می‌شود، گفت: هر کدام از روزهای این هفته به یک عنوان نامگذاری شده‌اند.

وی، برگزاری تجمع و راهپیمایی طلایه‌داران و فعالان امر به معروف و نهی از منکر پس از اقامه نماز جمعه، فعال کردن طلایه‌داران در هیئات عزاداری تحت عنوان آمرین به معروف هیئت، برگزاری ملاقات‌های حضوری گروه‌های امر به معروف با شخصیت‌ها و ائمه جمعه شهرستان‌ها، برگزاری دوره آموزشی با موضوع امر به معروف ویژه انتظامات هیئات، تجلیل از گروه‌های طلایه‌دار خواهر و بردر، برگزاری کمپین رسانه‌ای با موضوع نه به بی تفاوتی در شهرستان‌ها را از جمله برنامه‌های این ایام عنوان کرد.

گردهمایی مردمی و میثاق با شعار سال، برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع امر به معروف، فضاسازی مناسب و انجام تبلیغات محیطی در شهرستان‌ها، برگزاری جلسات سخنرانی در مساجد پیرامون امر به معروف، هم‌اندیشی با مشاوران بانوان دستگاه‌های اجرایی، برگزاری نشست‌های علمی با موضوع نقش‌ امر به معروف در تحکیم خانواده و کاهش تنش‌های خانوادگی، تهیه مستند از شهدای امر به معروف، برگزاری نشست با نخبگان و حقوقدانان، برگزاری جلسه با مسئولان کلانتری‌ها و پلیس امنیت اخلاقی، برگزاری نشست تخصصی با مسئولان قوه قضائیه در خصوص تبیین ظرفیت‌های حقوقی قانون حمایت و غیره از دیگر برنامه‌هایی بود که وی از آن‌ها نام برد.

 

مهدوی در پایان ضمن تشکر از اهالی رسانه در لبیک گفتن به دعوت ستاد امر به معروف از اهالی رسانه خواست که همچون گذشته در پیشبرد اهداف ستاد امر به معروف استان و دستگاه های فعال در این عرصه همچون دادگستری فارس نیروی انتظامی فارس با قلم زدن در موارد مطالبه گری مردمی از مسئولین و کمک به احیاء امر به معروف در بین مردم و مسئولین تمام تلاش خود را بکارگبری نمایند .

 انتهای پیام .

 

 

 

 

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *