هیئت‌عزاداری دانش‌آموزی انصارالمهدی شهید سامانی در شیراز برگزار شد

به گزارش کانون خبر ایران  از شیراز، حجه الاسلام مهدی آدینه معاون تبلیغ و امور فرهنگی شیراز در حاشیه اجرای برنامه عزاداری دانش‌آموزی در شیراز گفت: اجرای این مراسم با توجه به شعار محور بودن دانش آموزان در فعالیتهای مختلف در مدارس ،این مراسم با شکوه نیز دانش‌آموزمحور بود و دانش‌آموزان خود مدیریت و اجرای کار در زمینه‌های مختلف مراسم را بر عهده داشتند.

حجه الاسلام آدینه ادامه داد: در این مراسم دسته‌عزاداری مدرسه ابتدایی شیفت پسرانه  شهید والا مقام یحیی سامانی در قالب هیئت‌های عزاداری دانش‌آموزی در مسیر بین مسجد و مدرسه حرکت کردند و تجمع آخردر مدرسه شهید سامانی با حضور اولیاء دانش آموزان و همچنین تمامی دانش آموزان این دبستان  صورت گرفت.

امام جماعت مدرسه ابتدایی شهید سامانی تصریح کرد: ماه محرم‌الحرام به نوعی یادآور حماسه‌سازی انسان‌های بزرگ و با خدایی است که با بخشش خون خود، درس آزادگی، ایثار، شهادت و بزرگی را به همه بشریت ارائه دادند.

معاون تبلیغ مدارس علمیه شیرازگفت :در این هیئت‌های دانش آموزی، مراسم سخنرانی، سینه‌زنی، شرح زیارت عاشورا و واقعه کربلا و شناخت شخصیت های کودک و نوجوان واقعه عاشورا به صورت متمرکز با همکاری امام جماعت مسجد جامع شهرک رکن آباد و مدیران مدارس این شهرک برگزار گردید.

مسئول مبلغین طرح هجرت شیراز از دیگر برنامه ها و رویکردهای محتوایی هیئت های دانش آموزی انصار المهدی(عج) را انس با مقام والای امامان شیعه و شناخت بیشتر سیره امام حسین(ع) در حد و فهم کودکان و نوجوان دانش آموز عنوان کرد.

حجت الاسلام آدینه ادامه داد:با توجه به موقعیت ویژه شهرک بزرگ رکن آباد ذر شیراز و وجود فرق مختلف در سطح این شهرک، برپایی این گونه جلسات خصوصا جلسات پرسش و پاسخ در خصوص مباحث مختلف دینی و تدبر و انس بیشتر با آیات قرآن کریم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *