کانون خبر ایران :مواد شیمیایی عربستان در شهر حلب کشف شد

ارتش سوریه مقادیری ماده شیمیایی در بخش قدیمی شهر حلب پیدا کرد که منبع آن عربستان سعودی است.

به گزارش کانون خبر ایران  ، به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه، ارتش سوریه در جریان پاکسازی  محله های شرقی در بخش قدیمی شهر حلب مواد شیمیایی را در بین بقایای مواد و تجهیزات برجای مانده از گروههای تروریستی کشف کرد که منبع آن عربستان است.

این مواد شامل گوگرد و کلر و مواد خام پلاستیک است که در یک انبار عناصر مسلح در بخش قدیمی شهر حلب کشف شد و از آنها برای تولید مواد منفجره و حمله به مناطق مسکونی شهر حلب استفاده می شد.

عناصر مسلح سوم نوامبر گذشته منطقه النیرب و اطراف آن را با چند گلوله خمپاره حاوی ماده کلر هدف قرار دادند که دهها نفر از نظامیان و غیرنظامیان سوری در جریان آن آسیب دیدند.

پیشتر نیز گروههای مسلح چند بار گلوله های حاوی گازهای سمی را به محله های مسکونی شهر حلب شلیک کردند. حمله آنها به دو محله الحمدانیه و ناحیه الاسد با این گلوله ها منجر به بروز حالت خفگی در ۴۸ نفر شد.

این گروهها همچنین ناحیه منیان در غرب شهر حلب را نیز با گلوله های حاوی گازهای سمی هدف قرار دادند که در جریان آن ۷ نفر دچار حالت خفگی شدند.

کارشناسان مین روب روس نیز دو روز پیش یک انبار خمپاره های دست ساز عناصر مسلح را در محله های شرقی شهر حلب کشف کردند که برای انهدام کل این محله کافی بود. آنها همچنین مهمات و سلاح ساخت آمریکا، آلمان و بلغارستان را اواخر ماه گذشته میلادی در بخش شرقی شهر حلب کشف کردند.

عناصر مسلح درپی فرار از شهر حلب، مقادیری از مهمات و سلاح های خود را جا گذاشت.

منبع ایرانی : پارس نیوز

انتشار خبرها در جوامع مجازیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *